وزیر ورزش: وزنه برداری توان تاریخ سازی در جاکارتا را دارد


به گزارش خبرنگار ورزشی ایرنا، مسعود سلطانی فر امروز(دوشنبه) در جریان بازدید از اردوی تیم ملی وزنه برداری گفت: امیدوارم تیم وزنه برداری اعزامی ایران به بازی های آسیایی 2018 جاکارتا نتیجه ای تاریخی کسب کرده و با سه عنوان قهرمانی و مدال طلا رنکینگ کاروان ورزشی را ارتقا دهد.
«رضا صالحی امیری» رییس کمیته ملی المپیک در جریان این بازدید وزیر ورزش را همراهی می کرد.
وی در جریان این بازدید با بیان اینکه وزنه برداری همواره از رشته های پر مدال کشور بوده است،افزود: براساس نتایج بدست آمده در ادوار بازی های آسیایی، وزنه برداران کشورمان بیش از یک مدال طلا در هر دوره از این بازی ها کسب نکرده اند اما امیدواریم همان طور که درسال 2017 قهرمان جهان شدیم با همین ترکیب بتوانیم در بازی های آسیایی جاکارتا تاریخ سازی کنیم.
وی همچنین به کسب مدال طلا از سوی قهرمانان وزنه برداری ایران در بازی های المپیک اشاره کرد و افزود: از بازی های المپیک 2000 سیدنی تاکنون به غیر از سعید محمدپور که به دلیل دوپینگ رقبای خود مدال طلا گرفت، شش مدال طلای دیگر در وزنه برداری کسب کرده ایم که کارنامه بسیار مطلوبی است.
وزیرورزش و جوانان اضافه کرد: درگذشته محمد نصیری در سه دوره بازی ها المپیک در سبک وزن سه مدال طلا، نقره و برنز کسب کرد و امیدوارم در بازی های آسیایی نیز در سبک وزن مدال بگیریم.
سلطانی فر از کم شدن سهیمه وزنه برداری ایران در بازی های المپیک گلایه کرد و اظهارداشت: به کم شدن سهمیه المپیکی ایران اعتراض داریم و به صورت جداگانه این موضوع را از طریق وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک پیگیری خواهیم کرد تا سهمیه های بیشتری در اختیار وزنه برداران خوب کشورمان قرار گیرد.
وی در ادامه به دوران فعالیتش در وزارت ورزش و جوانان اشاره کرد و اظهارداشت: حضور در وزارت ورزش که مخاطبان میلیونی دارد توفیق بزرگی است چرا که مخاطبان ورزش که تعداد آنان بسیار زیاد است با کسب یک مدال المپیک، یک قهرمانی در جهان وهمچنین پیروزی تیم های ملی فوتبال و والیبال به وجد می آیند و این عناوین موجب عزت و سربلندی آنان می شود.
سلطانی فر، حضور صالحی امیری در ریاست کمیته ملی المپیک را یک فرصت مغتنم برای ورزش کشور برشمرد و افزود: هم اکنون میان هم افزایی، همگرایی و همکاری وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک در بالاترین سطح خود قراردارد و آرامش خوبی طی ماه های گذشته بر ورزش حکم فرما شده است. وزیر ورزش اضافه کرد: خوشبختانه طی ماه های گذشته تیم های کشتی، شطرنج، ووشو، فوتبال و وزنه برداری موفقیت های چشم گیری درعرصه بین المللی و جهانی کسب کردند و این موضوع مسرت همگانی را درپی داشت.
وی درباره انتظار وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از وزنه برداران ملی پوش در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا نیز گفت: انتظار ما از وزنه برداری با توجه به قول رییس این فدراسیون مبنی بر کسب سه مدال طلا دربازی های آسیایی بسیار بالاست و امیدواریم سه مدال طلا را دراین بازی ها کسب کنیم.
وی در پاسخ به اظهارات بهداد سلیمی قهرمان سنگین وزن وزنه برداری ایران مبنی بر پرداخت پاداش قهرمانان تیم های ملی نیز عنوان کرد: 2 ماه قبل و در مراسم تجلیل از قهرمانان پاداش 2 سال گذشته آنان پرداخت شد و سعی داریم که در مراسم دیگری از افتخار آفرینان ورزش تجلیل کنیم.
سلطانی فر همچنین درپاسخ به اظهارات علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری مبنی بر کمک وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک به منظور به روز شدن تجهیزات سالن وزنه برداری تیم ملی نیز گفت: با هماهنگی با کمیته ملی المپیک مقرر شد بزودی بخش قابل توجهی از تجهیزات مورد نیاز وزنه برداری را متناسب با منابع برآورده کنیم.
وزیر ورزش بار دیگر به موضوع پرداخت پاداش های قهرمانان ملی اشاره کرد و ادامه داد: پاداش های ملی پوشان براساس آیین نامه پرداخت می شود و بنا داریم درآیین نامه جدید پاداش ها، بندی را اضافه وعلاوه بر کسب مدال انفرادی چنانچه در رقابت های تیمی نیز عنوانی کسب شد برای قهرمانان با توجه به تامین منابع، پاداش دیگری را نیز درنظر بگیریم.

** برگزاری منظم اردوی تیم ملی وزنه برداری
علی مرادی رییس فدراسیون وزنه برداری نیز در جریان این بازدید گفت: اردوی های تیم ملی پس از پیکارهای جهانی 2017 آمریکا از آبان ماه سال گذشته برگزار و تا به امروز ادامه دارد.
علی مرادی گفت: پس از کسب عنوان قهرمانی تیم ملی وزنه برداری در جهان که برای نخستین بار موفق به آن شدیم، تیم جوانان نیز برای سومین بار پیاپی قهرمان جوانان جهان شد و این موضوع روحیه ملی پوشان اعزامی به بازی های آسیایی 2018 جاکارتا را به طرز قابل توجهی بالا برده است.
وی با تمجید از هماهنگی و همکاری وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک درحال حاضر گفت: هشت سال پیش که دبیر کل کنفدراسیون وزنه برداری آسیا بودم، برای توزیع مدال در بازی های آسیایی بین رییس کمیته ملی المپیک و وزیر ورزش وقت اختلاف نظر پیش آمد که کدام یک برای اهدای جوایز به سمت سکوها بروند اما اکنون شاهدیم این دو مجموعه رابطه مستحکم و تنگاتنگی با یکدیگر دارند.
وی درادامه از تجهیزات نامناسب کمپ تیم های ملی وزنه براری گلایه کرد و افزود: از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک درخواست دارم برای تجهیز امکانات تمرینی لازم برای وزنه برداران به این فدراسیون کمک کنند.
«اکبر خورشیدی» مربی تیم ملی وزنه برداری نیز گفت: انتظار داشتیم پرچمدار بازی های آسیایی 2018 جاکارتا یکی از قهرمانان این رشته همچون سهراب مرادی، کیانوش رستمی و یا بهداد سلیمی باشد چرا که معتقدیم این ورزشکاران ضمن کسب مدال های جهانی و المپیکی بارها رکوردهای جهانی و المپیک را جا به جا و برای کشورمان افتخار آفرینی کردند.

** گلایه سلیمی از امکانات کمپ تیم های ملی
«بهداد سلیمی» وزنه بردار به اضافه 105 کیلوگرم کشورمان نیز از تجهیزات تمرینی کمپ تیم های ملی وزنه برداری گلایه کرد و گفت: تجهیزات این کمپ مربوط به 18 سال پیش است و این مساله امکان آسیب دیدگی وزنه برداراران را بیشترمی کند به همین دلیل باید این تجهیزات نوسازی شود.
وی درادامه گلایه هایش ازعدم دریافت پاداش قهرمانان ملی انتقاد کرد و افزود: پس از کسب عنوان قهرمانی در رقابت های قهرمانی 2017 جهان، وزیر ورزش قول مساعد دراین رابطه داده بودند که تا به امروز محقق نشده است.
وزیرورزش و جوانان پیش از بازدید از اردوی تیم ملی وزنه برداری، از اردوی تیم ملی تیراندازی با کمان نیز بازدید و با ملی پوشان این رشته گفت و گو کرده بود.
ورزشی **9144 **1067**9129

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *