وزنه بردار 69 کیلوگرم ایران قید بازی های آسیایی را زد


به گزارش روز دوشنبه ایرنا، عسگری پیش از این از سوی شورای عالی فنی فدراسیون وزنه برداری به عنوان ذخیره تیم ملی برای حضور در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا انتخاب شده بود.
اما با تصمیم کمیته برگزاری مسابقات بازی های آسیایی تعداد وزن های وزنه برداری در این بازی ها از هفت به هشت وزن تغییر پیدا کرد که متاسفانه هیچ گونه اطلاع رسانی رسمی و مکاتبه ای با کشورها در خصوص این تصمیم انجام نشد.
کادر فنی تیم ملی و مسوولان فدراسیون پس از مراجعه به سایت بازی ها متوجه این موضوع شدند تا به این ترتیب یک فرصت برای تیم اعزامی لحاظ شود و تیم وزنه برداری ایران با یک سهمیه بیشتر در این رقابت ها شرکت کند.
پس از این خبر خوب، عسگری شانس حضور در دومین بازی های آسیایی خود را پیدا کرد. اما اکنون خبر می رسد که این وزنه بردار بندرعباسی قصد حضور در بازی های آسیایی را ندارد.
وی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا و با تایید این خبر گفت: بعد از رکوردگیری تیم ملی که به عنوان وزنه بردار اصلی برای حضور در بازی های آسیایی انتخاب نشدم، با وجود حضور در تمرینات، هدفم را پیکارهای قهرمانی جهان تعیین کردم و به همین دلیل با شرایط فعلی، تشخیص دادم که نرفتنم به جاکارتا بهتر از رفتن است.
عسگری اظهار داشت: البته این موضوع را با کادر فنی و مسوولان فدراسیون در میان گذاشتم و آنها هم دلیل من را پذیرفتند و قبول کردند که به جاکارتا نروم.
وی اظهار داشت: در رکوردگیری تیم ملی که روزهای 4 تا 6 تیر در تهران برگزار شد با وزنه هایی که به ثبت رساندم به طور حتم در بازی های آسیایی در دسته 69 کیلوگرم روی سکوم بودم. از سوی دیگر از حدود دو ماه پیش موضوع اضافه شدن یک وزن به وزنه برداری در بازی های آسیایی را به مسوولان فدراسیون گفته بودم که آنها موضوع را جدی نگرفتند. اگر همان موقع موضوع به صورت جدی پیگیری می شد زمان کافی برای آماده سازی را داشتم.
این وزنه بردار با تجربه تیم ملی خاطر نشان کرد: در دو ماه گذشته تمریناتم را سبک و از حالت ریکاوری خارج کردم و برنامه خود را برای پیکارهای جهانی آماده کردم و با وجود دو هفته مانده به بازی های آسیایی نمی توانم به رکوردهای قبلی خود برسم و در صورت حضور در جاکارتا به نوعی خودم را خراب می کنم و احتمال از دست دادن رقابت های جهانی و آسیب دیدگی نیز وجود دارد.
وی گفت: اینکه گفته می شود مسوولان فدارسیون به من تکلیف کرده اند در صورت حضور در بازی های آسیایی در رقابت های قهرمانی جهان حضور یابم، صحت ندارد و این تصمیمی است که خودم گرفتم. حدود سه هفته بعد از بازی های آسیایی رکوردگیری تیم ملی برای جهانی ترکمنستان برگزار می شود و باید خود را آماده رکوردگیری کنم.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه امتیاز تیمی در بازی های آسیایی مانند المپیک مطرح نیست و مهم کسب مدال است، در صورت کسب مدال می توانستم برای ورزش کشورم موثر باشم که با شرایطی که من دارم، رسیدن به آمادگی در فاصله دو هفته مانده به بازی ها و کسب مدال، بسیار سخت است.
رکوردگیری تیم ملی وزنه برداری هم زمان با هفته نخست لیگ، روزهای 4 تا 6 تیر در تالار وزنه برداری آزادی تهران برگزار شد و پس از آن، با نظر شورای عالی فنی، علی مکوندی (85 کیلوگرم)، سهراب مرادی، کیانوش رستمی (94 کیلوگرم)، محمدرضا براری، علی هاشمی (105 کیلوگرم)، بهداد سلیمی و سعید علی حسینی (به اضافه 105 کیلوگرم) به عنوان هفت ملی پوش اعزامی به بازی های آسیایی انتخاب شدند.
مجید عسگری (69 کیلوگرم) نیز به عنوان ورزشکار ذخیره برگزیده شد که با توجه به افزایش اوزان وزنه برداری در بازی های آسیایی می توانست در این مسابقات حضور یابد.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *