وزنه بردار ملایری استعداد برتر شناخته شد


مجید حاجی علی اکبری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این ورزشکار ملایری به عنوان استعداد برتر در رشته وزنه برداری شانس حضور در مسابقات 2022 وزنه برداری جوانان جهان را دارد.
وی ادامه داد: «پوریا احمدی منفرد» نخستین گام از چهار گام مهم برای رسیدن به مسابقات جهانی 2022 را با موفقیت پشت سر گذاشت.
حاجی علی اکبری بیان کرد: وی امسال در وزن 55 کیلوگرم رده نوجوانان در مسابقات حاضر شد و سال آینده در وزن 61 کیلوگرم وزنه می زند.
وی افزود: «پوریا احمدی منفرد» که برای المپیاد استعدادهای برتر کشور انتخاب شد، از هم اکنون تا چهار سال آینده توسط فدراسیون و هیات وزنه برداری استان و شهرستان برای کسب آمادگی مورد حمایت قرار می گیرد.
رئیس هیات وزنه برداری ملایر بیان کرد: وزنه بردارانی که به عنوان استعدادهای برتر هستند، هر سه ماه یکبار برای محک زدن آنها به اردوهای مختلف اعزام می شوند.
حاجی علی اکبری گفت: از هر وزنی سه یا چهار استعداد برتر انتخاب می شود تا با دادن بسته های حمایتی و محک زدن استعداد آنها، بتوانند جواز حضور در مسابقات وزنه برداری 2022 را کسب کنند.
وی اظهار داشت: ملایر در رده نونهالان دارای بهترین تکنیک های وزنه برداری است که اگر حمایت شوند و خانواده پشتیبان آنها باشد، چند سال آینده می توانند یکی از قهرمانان آسیا شوند.
رئیس هیات وزنه برداری ملایر ادامه داد: مهدی زرینی، بشیر احمدی، محمدرضا شیرزادی و شهاب امیری از مربیان تکنیکی وزنه برداری ملایر هستند که مهمترین هدف استعدادیابی پایه است.
به گزارش ایرنا، حدود 30 وزنه بردار در رده های مختلف سنی در شهرستان ملایر فعالیت می کنند که از این تعداد چهار وزنه بردار دختر است.
ملایر دارای بیش از 11 هزار ورزشکار سازمان یافته است.
2087/7528

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *