وزنه بردار فوق سنگین ایران پیکارهای جهانی را از دست داد


به گزارش ایرنا، علی حسینی وزنه بردار اردبیلی تیم ملی و رکوردار جوانان جهان که بعد از هشت سال محرومیت، با کسب مدال نقره رقابت های جهانی سال 2017 در آمریکا بازگشت باشکوهی داشت، بعد از این رقابت ها از ناحیه زانو دچار مصدومیت شدیدی شد و بلافاصله زانویش را به تیغ جراحان سپرد تا هرچه زودتر از این درد کهنه خلاص شود اما این مصدومیت به طور کامل درمان نشد.
این مصدومیت کهنه تا بازی های آسیایی همراه وزنه بردار خوش اخلاق تیم ملی بود. با این وجود وی توانست مدال نقره بازی های آسیایی 2018 جاکارتا را به کلکسیون افتخارات خود اضافه کند.
وی انگیزه فراوانی برای جبران سال های از دست رفته دارد اما مصدومیت کهنه وی این اجازه را به علی حسینی نمی دهد تا بتواند در پیکارهای جهانی سال 2018 در ترکمنستان حضور داشته باشد.
«محمدحسین برخواه» سرمربی تیم ملی وزنه برداری ایران با تایید این موضوع گفت: علی حسینی بعد از چند روز که در اردو حضور داشت اعلام کرد آسیب دیدگی دارد به همین دلیل از اردوی تیم ملی جدا شد و در مسابقات جهانی حضور نخواهد داشت.
وی افزود: بعد از بازی های آسیایی، تمرینات ملی پوشان بزرگسال برای آمادگی هر چه بیشتر جهت حضور در مسابقات جهانی ترکمنستان از 16 شهریور در کمپ تیم های ملی آغاز شد. بعضی از نفرات ناخواسته از تیم جدا شدند، بهداد سلیمی خداحافظی کرد و کیانوش رستمی از ترکیب تیم کنار گذاشته شد. همچنین ایوب موسوی و علی میری به دلیل مصدومیت در اردوی این مرحله حضور پیدا نکردند.
وی اظهار داشت: از چند ماه قبل این موضوع را پیش بینی کرده بودیم و به همین دلیل نفراتی همچون امیر حقوقی و رضا بیرالوند را به اردو فرا خواندیم و همایون تیموری هم پس از چند روز از آغاز هفتمین مرحله اردوی تیم ملی به تمرینات اضافه شد.
برخواه با تاکید بر اینکه تیم ملی با ترکیبی کامل و 10 نفره در مسابقات جهانی حضور خواهد داشت گفت: اردوی تیم ملی با حضور 12 نفر در حال برگزاری است. آخرین فرصت اعلام لیست 12 وزنه بردار اصلی و رزرو (جایگزین) پایان این هفته است تا به فدراسیون جهانی اعلام کنیم. ترکیب اصلی (10 نفره) چند روز قبل از اعزام به عشق آباد مشخص می شود.
رقابت های جهانی سال 2018 به عنوان یکی از مراحل کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو از 9 تا 19 آبان در عشق آباد پایتخت ترکمنستان برگزار می شود.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *