وزنه بردار جوان در سودای قهرمانی المپیک


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، همان طور که بعد از خداحافظی اجباری «حسین رضازاده» وزنه بردار فوق سنگین ایران که طی سال های 1998 تا 2006 میلادی با کسب 2 مدال طلای المپیک و 4 مدال طلای جهان، نتایج و رکوردهای خیره کننده ای در پولاد سر به جا گذاشت، از سال 2010 سلیمی دنباله رو موفقیت های هرکول ایرانی شد.
هر چند در آن سال ها «سعید علی حسینی» نیز در کنار سلیمی می توانست دست به چنین کار بزرگی بزند، اما برخی مشکلات و از جمله دوپینگ اجازه این کار را از علی حسینی گرفت.
بعد از بازی های آسیایی 2018 جاکارتا که سلیمی قهرمان المپیک 2012 لندن، سومین مدال طلای خود را از این رویدادها به گردن آویخت، وی با بوسه بر پولاد سرد، بعد از 10 سال خود را از دنیای قهرمانی بازنشسته کرد.
خداحافظی سلیمی در زمانی اتفاق افتاد که تیم ملی وزنه برداری در این سال ها به صورت جدی به سلیمی وابسته بود و جانشینی هم طراز او نداشت. علی حسینی از سال 2017 با پایان دوران محرومیت هشت ساله خود به میادین بازگشت، اما او نیز به دلیل شرایط سنی شاید دیگر فرصتی برای این کار نداشته باشد، هر چند از او به عنوان یکی از امیدهای اصلی ایران در بازی های المپیک 2020 توکیو نام برده می شود.
اما در این سال ها وزنه بردار جوانی پای به عرصه گذاشته که آینده درخشانی را برای او متصور هستند تا جایی که «تاماش آیان» رییس فدراسیون بین المللی در پیکارهای قهرمانی سال 2018 جوانان جهان در تاشکند ازبکستان و بعد از کسب مدال طلای دسته فوق سنگین، به تمجید از این وزنه بردار با اخلاق کشورمان پرداخت.
داودی وزنه بردار 22 ساله تهرانی که سه مدال طلای پیکارهای قهرمانی نوجوانان سال 2016 جهان در پنانگ مالزی و سه طلای قهرمانی نوجوانان آسیا در همین سال در توکیو ژاپن را در کارنامه دارد، در نخستین سال حضور خود در رده جوانان و در پیکارهای قهرمانی جوانان جهان در سال 2017 و در ژاپن عملکرد خوبی نداشت.
وی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بعد از هفت سال و بعد از مدال طلای بهادر مولایی در پیکارهای قهرمانی جوانان جهان در سال 2011 پنانگ مالزی که موفق به کسب مدال طلا شده بود، تیر ماه امسال و در رقابت های جهانی جوانان در ازبکستان توانستم مدال طلا بگیرم و ناکامی سال گذشته را جبران کردم.
داودی افزود: البته یک هفته قبل از این مسابقات آسیب دیده بودم و نتوانستم به رکوردشکنی فکر کنم و البته سال آینده نیز در رده جوانان هستم و فرصت رکوردشکنی هنوز برای من در این رده سنی وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه بعد از مسابقات جوانان جهان از سوی «محمدحسین برخواه» سرمربی تیم ملی وزنه برداری به اردو دعوت شده است، خاطر نشان کرد: همه تلاش و آرزوی من رسیدن به تیم ملی بود و با تمام وجود تلاش دارم با ارتقای رکوردهای خود در پیکارهای قهرمانی بزرگسالان جهان که آبان ماه در ترکمنستان برگزار می شود، حضور یابم.
داودی یادآور شد: البته هیچ نگرانی نیز برای انتخاب نشدن ندارم؛ چرا که این فرصت در سال 2019 نیز برای من وجود دارد تا بتوانم به عضویت تیم ملی در آیم و در نهایت همه هدفم حضور در بازی های المپیک 2020 توکیو است.
وی با اشاره به خداحافظی سلیمی از دنیای قهرمانی یادآور شد: او همیشه الگوی من بوده و از خداحافظی او ناراحت شدم، اما باید به تصمیمی که گرفته احترام گذاشت و امیدوارم روزی بتوانم ادامه دهنده موفقیت های وزنه برداری همچون او باشم.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *