وزنه‌بردار سبک وزن: ناعادلانه از تیم ملی کنار گذاشته شدم


عسگری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص اینکه نامش به عنوان وزنه بردار رزرو در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا اعلام شده است، افزود: در بازی های آسیایی چیزی به نام رزرو وجود ندارد و نمی دانم چرا نام من را با این عنوان اعلام کرده اند.
این وزنه بردار بندرعباسی تیم ملی ادامه داد: با وزنه هایی که در رکوردگیری تیم ملی (4 تا 6 تیر) به ثبت رساندم، می توانستم در پیکارهای قهرمانی سال 2017 آمریکا در دسته 69 کیلوگرم در دو ضرب مدال طلا و در مجموع مدال نقره بگیرم.
وی تصریح کرد: به هر حال قسمت نبود که در بازی های آسیایی حضور یابم در حالی که بیشتر اعضای شورای عالی فنی به حضور من در جاکارتا رای داده بودند اما رییس فدراسیون قبول نکرد.
عسگری بیان داشت: از این موضوع بسیار ناراحتم چرا که حدود پنج ماه مداوم در اردوهای تیم ملی حضور داشتم و ناعادلانه من را از تیم ملی کنار گذاشتند.
وی ادامه داد: اکنون خود را در اردوی تیم ملی برای حضور در پیکارهای قهرمانی جهان (آبان ماه) در ترکمنستان آماده می کنم. با افزایش تعداد وزن ها به 10 وزن، شانس من برای حضور در تیم ملی بیشتر می شود.
این وزنه بردار با تجربه تیم ملی در عین حال گفت: البته امیدوارم دوباره شرایط انتخاب ملی پوشان در بازی های آسیایی تکرار نشود. اینطور که مشخص است انتخاب نفرات تیم ملی ربطی به وزنه زدن ندارد و موضوعات دیگری دخیل است.
وی تصریح کرد: اگر به وزنه زدن ربط داشت در رکوردگیری تیم ملی برای انتخاب نفرات اصلی در بازی های آسیایی، از بین هفت نفر منتخب، اوتی داشتیم و حتی برخی هم شرکت نکردند، اما دیدیم که عضو تیم ملی شدند.
رکوردگیری تیم ملی وزنه برداری همزمان با هفته نخست لیگ، روزهای 4 تا 6 تیر در تالار وزنه برداری آزادی تهران برگزار شد و پس از آن، با نظر شورای عالی فنی، علی مکوندی (85 کیلوگرم)، سهراب مرادی، کیانوش رستمی (94 کیلوگرم)، محمدرضا براری، علی هاشمی (105 کیلوگرم)، بهداد سلیمی و سعید علی حسینی (به اضافه 105 کیلوگرم) به عنوان هفت ملی پوش اعزامی به بازی های آسیایی انتخاب شدند و مجید عسگری (69 کیلوگرم) نیز به عنوان ورزشکار ذخیره برگزیده شد.
در این رکوردگیری کیانوش رستمی در حرکات دو ضرب حذف شد و سعید علی حسینی وزنه بردار فوق سنگین نیز به دلیل مصدومیت حضور نداشت.
عسکری با وجود 27 سال سن یکی از وزنه برداران باتجربه و میدان دیده تیم ملی است که در 8 سال گذشته حضور در مسابقات قهرمانی جوانان جهان (2001)، یونیورسیاد جهانی (2013)، رقابت های جهانی بزرگسالان (2013 و 2014 و 2015) و بازی های آسیایی (2014) را در کارنامه دارد.
او سه بار هم در سال های 2011، 2012 و 2015 عضو تیم ملی در مسابقات وزنه برداری قهرمانی بزرگسالان آسیا بود.
عسکری سال 2011 در دسته 56 کیلوگرم حضور داشت، سال های 2012 و 2013 در وزن 62 کیلوگرم رقابت کرد و سال 2014 دوباره به دسته 56 کیلوگرم برگشت در رقابت های قهرمانی سال 2015 آسیا در تایلند و جهانی سال 2015 آمریکا بار دیگر در دسته 62 کیلوگرم حضور یافت و در بازی های کشورهای اسلامی در باکو در دسته 69 کیلوگرم مدال نقره گرفت.
وی دو نایب قهرمانی جوانان جهان و قهرمانی بزرگسالان آسیا در سال 2011 را در کارنامه دارد، ضمن آنکه در سال 2015 و در جریان مسابقات قهرمانی آسیا در تایلند برنز گرفت.
عسکری رکورددار نوجوانان، جوانان و بزرگسالان ایران در دسته 56 کیلوگرم است که در این سال ها به دنبال ثبت رکورد در دسته 69 کیلوگرم است.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *