وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک قهرمانی ایران را تبریک گفتند


به گزارش چهارشنبه شب ایرنا به نقل از وزارت ورزش و جوانان، در متن پیام وزارت ورزش و جوانان آمده است: قهرمانی تیم کشتی آزاد نوجوانان کشورمان در رقابت های جهانی کرواسی که پس از مسابقات سال 1996 تهران برای نخستین بار در خارج از کشور و پس از 22 سال رخ داد، بار دیگر موجب فخر و مایه مباهات مردم ایران بویژه جامعه ورزش و دوستداران کشتی شد.
این قهرمانی در شرایطی برای ورزش ایران به ارمغان امد که تیم ملی کشتی ازاد نوجوانان ایران بالاتر از کشورهای آمریکا و روسیه قرار گرفت.
همچنین در بخشی از پیام تبریک کمیته ملی المپیک آمده است: بی تردید کسب عنوان قهرمانی در حضور تیم های مدعی جهان نشان دهنده تلاش و خودباوری ورزشکاران و مربیان میهن عزیزمان است.
این افتخارآفرینی ارزشمند را به پهلوانان نوجوان و کادر فنی تیم ملی آزاد، مسئولین فدراسیون و خانواده بزرگ کشتی تبریک گفته،از درگاه پروردگار یکتا اقتدار و سربلندی روزافزون ورزش کشور را در میادین بین المللی آرزو می کنیم.
رقابت های کشتی آزاد نوجوانان قهرمانی جهان روزهای 11 تا 13 تیرماه در شهر زاگرب کرواسی برگزار شد و در پایان تیم ایران با 3 مدال طلای رحمان عموزاد خلیلی، علیرضا عبداللهی و امیرحسین زارع در اوزان 45، 92 و 110 کیلوگرم، یک مدال نقره محمدرضا قیاسی در وزن 80 کیلوگرم، 3 مدال برنز سید عرفان جعفریان، علی اکبر فضلی و محمد کریمی در اوزان 51، 60 و 65 کیلوگرم و با کسب 152 امتیاز بعنوان قهرمانی رسید، پس از تیم ایران تیم های آمریکا و روسیه به ترتیب با کسب 132 و 116 امتیاز دوم و سوم شدند.
قهرمانی تیم ایران در حالی بدست آمد که این تیم در سال 1996 در کشورمان به عنوان قهرمانی رسیده بود و پس از 22 سال و برای اولین بار در خارج از ایران این عنوان قهرمانی بدست آمد.
ورزشی**1067**3404

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *