وزارت ورزش در انتظار پاسخ استعلام نامزدهای 2 فدراسیون المپیکی


به گزارش ایرنا، با توجه به اهمیت موضوع و همچنین شانس بالای کشتی و وزنه برداری برای کسب مدال در بازی های المپیک 2020 توکیو حتی مسئولان وزارت ورزش و جوانان و همچنین کمیته ملی المپیک تلاش دارند تا مجمع انتخاباتی فدراسیون های المپیکی و مدال آور کشتی و وزنه برداری را در موعد مقرر برگزار کنند و نگاه ویژه ای به این موضوع وجود دارد.
در همین راستا «سید محمد شروین اسبقیان» مدیرکل امور مشترک فدراسیون های ورزشی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره زمان برگزاری مجامع انتخاباتی فدراسیون های المپیکی نظیر وزنه برداری و کشتی اظهار داشت: هنوز استعلام نامزدهای انتخاباتی این 2فدراسیون اعلام نشده است که این وزاتخانه بلافاصله پس از دریافت پاسخ استعلام از مراجع ذیصلاح زمان برگزاری مجمع انتخابات را اعلام می کند.
«بهروز نعمتی» و «علیرضا خسروی» از سوی وزیر ورزش و جوانان به ترتیب به عنوان سرپرستان فدراسیون های کشتی و وزنه برداری منصوب شدند تا مقدمات برگزاری انتخابات را فراهم سازند.
ثبت نام از نامزدهای مجمع انتخاباتی فدراسیون وزنه برداری از 23 بهمن سال 97 آغاز شد و طی 10 روز کاری به پایان رسید که در نهایت 10 نفر ثبت نام کردند.
محمدرضا آخوندی، سجاد انوشیروانی، کوروش باقری، عبدالکریم پورکیان، حسین رضازاده، نصرت الله عابدینی، شهرام عظیمی، فرشاد غزالیان و علی مرادی 9 کاندیدای هستند که صلاحیت مدیریتی شان تاکنون تایید شده است.
دوره چهار ساله ریاست «علی مرادی» در فدراسیون وزنه برداری 7 اردیبهشت 98 به پایان رسید.
همچنین ثبت نام از کاندیداهای فدراسیون کشتی از روز 15 اسفند سال 97 آغاز و 28 اسفند به پایان رسید که در نهایت 21 نفر جهت حضور در این انتخابات ثبت نام کردند.
حمید بنی تمیم، امیررضا خادم، علیرضا دبیر، علیرضا حیدری، عباس جدیدی، مهدی نصیرزاده، سید هادی حسینی، محمدرضا صالحی استاندار سابق خراسان شمالی، مجید خدایی و سردار اصغر آزوره جانشین تربیت بدنی ستاد کل نیروهای مسلح از چهره های شاخصی هستند که برای حضور در انتخابات فدراسیون کشتی ثبت نام کرده اند.
حال با توجه به فرایند طولانی تایید صلاحیت کاندیداهای فدراسیون های ورزشی از سوی مراجع ذیصلاح، به نظر می رسد که وزارت ورزش و جوانان در نظر دارد در اولین فرصت ممکن، انتخابات این 2 فدراسیون مهم را برگزار کند.
ورزشی**9250**1067**2024

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *