ورزش و هنر در کاهش آسیب های اجتماعی نقش دارند


به گزارش ایرنا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری، محمدعلی شجاعی روز دوشنبه در دیدار با رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی حمایت خود را برای توسعه این رشته ورزشی در استان اعلام کرد.
وی افزود: به روز رسانی رشته های ورزشی و گام برداشتن در عرصه بین المللی مورد تایید ماست و اطمینان دارم با این روند روز به روز شاهد شکوفایی ورزش های زورخانه ای و پهلوانی خواهیم بود.
وی اظهار داشت: ماهیت ورزش زورخانه ای و پهلوانی در خراسان شمالی از سوی مردم و مدیریت استان مورد پذیرش است و تاکید و مطالبه ورزشکاران استان هم بر حمایت از این ورزش است.
وی ادامه داد: رشته ورزش های زورخانه ای می تواند زیرساخت و بسترساز بسیار خوبی برای کشتی باچوخه و جودو باشد که خراسان شمالی در این رشته ها استعداد ویژه ای دارد.
استاندار خراسان شمالی با اعلام آمادگی برای میزبانی همایش های آموزشی، اردوها و مسابقات ورزشی توسط این استان، این میزبانی ها را به نفع ورزش و ورزشکاران استان دانست.
رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی نیز گفت: خراسان شمالی در این رشته قابلیت و استعداد بالایی دارد و آینده این استان را درخشان می بینم.
مجتبی جوهری افزود: با هدف ایجاد انگیزه در آمایش سرزمین، کشور به هفت منطقه تقسیم شد تا در مرحله اول مسابقات در این مناطق برگزار شده و نفرات برتر به مسابقات ملی راه یابند.
وی گفت: خراسان شمالی به همراه خراسان رضوی، مازندران، گلستان و سمنان به عنوان استانهای منطقه ورزش های پهلوانی و زورخانه ای شناخته شده اند.
در پایان این نشست رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی، نشان ویژه این فدراسیون را به استاندار خراسان شمالی اعطا کرد.
5132

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *