ورزش زورخانه ای در آستانه عضویت در دو تشکل جهانی


به گزارش روز شنبه ایرنا از فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی(IZSF)، امیر صدیقی رئیس امور بین الملل این فدراسیون در دیدار با دلوید دالفینی رئیس بخش عضویت گایسف (Global Association of International Sport Federations)و اعضای ارشد این نهاد در لوزان سویس درخواست IZSF برای عضویت و به رسمیت شناخته شدن توسط گایسف را مطرح کرد.
گایسف یکی از سازمان های اصلی کمیته بین المللی المپیک است که رشته های غیر المپیکی را تحت پوشش خود قرار می دهد و در واقع شرایط این رشته ها را برای المپیکی شدن مورد بررسی قرار می دهد و عضویت در آن پیش شرط اصلی ورود به المپیک است.
دالفینی ضمن تشکر از حضور فعال IZSF در همایش اسپورت اکورد 2018 گفت: مطالعات خوبی از سوی گایسف بر روی ورزش زورخانه ای و کشتی پهلوانی انجام گرفته و درخواست عضویت این فدراسیون از سوی کارشناسان در حال بررسی است و امیدواریم این اتفاق با استمرار فعالیت های فدراسیون بین المللی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی در سال 2019 روی دهد.
فدراسیون جهانی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی امیدوار است با عضویت در گایسف، مسیر ورود به بازی های رسمی و المپیک را با شتاب بیشتری طی کند تا این ورزش اصیل ایرانی به جایگاه واقعی خود دست یاید.
همچنین در جلسه دیگری که در افتتاحیه جشنواره هنرهای رزمی در چانگجو کره جنوبی برگزار شد، امیررضا آیرم و سامرات سینگ نمایندگان فدراسیون بین المللی گزارشی از ورزش زورخانه ای ارائه کردند. اعضای ارشد اتحادیه جهانی هنرهای رزمی (WOMAU) این نوید را دادند تا در آینده ای نزدیک IZSF را به عضویت این اتحادیه درآورند.
پس از این نشست تیم ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی کره جنوبی، نمایش زیبایی از این ورزش کهن ارئه کرد که با تشویق و حمایت تماشاگران همراه شد.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *