ورزش اول همدان در انتظار مدیری کاردان


به گزارش ایرنا کشتی همدان روزگاری در کنار استان هایی نظیر مازندران قدرت اول کشور به شمار می رفت اما اکنون حضور ثابت در ترکیب تیم های ملی هم آرزو شده است.
بروز حواشی متعدد در کشتی همدان سبب شد تا آسیب جبران ناپذیری بر پیکره قدرتمندترین ورزش استان در دهه 80 وارد شود و در هفت سال گذشته به بدترین وضعیت ممکن ادامه مسیر بدهد.
به اعتقاد کارشناسان این حوزه، صرف میلیون ها تومان برای توسعه و پیشرفت ورزش کشتی در سال های اخیر با بی برنامگی همراه شد و حتی در پشتوانه سازی نیز آنطور که باید اقدام برنامه محور صورت نگرفت.
حتی در شهرستان های استان همدان نیز شاهد حواشی پیاپی در رشته کشتی طی سال های اخیر بودیم و ملایر و نهاوند که روزگاری پایتخت های کشتی ایران و حتی آسیا به شمار می رفتند، حالا آرزوی داشتن یک ملی پوش دارند.
دلسردی مربیان سازنده از وضعیت موجود و بی توجه به آنها، کوچ برخی نخبه های کشتی به پایتخت، سهم خواهی در بدنه اجرایی کشتی، تنش میان بزرگان و جدایی پیشکسوتان از گود کشتی سبب شد تا حاشیه ها بر تضعیف ورزش اول استان منجر شود.
حالا پس از هفت سال تنش و به حاشیه راندن کشتی استان، قهرمانان باقی مانده این ورزش امیدوارند تا با تشکیل مجمع انتخابات هیات کشتی، مدیری کاردان در راس امور قرار بگیرد.
کشتی استان همدان در سال های اخیر بیشترین ضربه را در بین استان های کشور خورده است و حالا در شرایطی قرار گرفته که آذری ها، کرمانشاهی ها، تهرانی ها و سایر حریفانی که در دهه گذشته مقابل کشتی همدان حرفی برای گفتن نداشتند، به حریفی مقتدر و شکست ناپذیر تبدیل شوند.
جامعه کشتی همدان حالا برای سروسامان بخشیدن به ورزش اول استان لحظه شماری می کنند و می خواهد طلوع دوباره در مسیر موفقیت داشته باشد و در این راه همگان انتظار دارند که سکان هدایت کشتی به رییسی کاردان و باتجربه سپرده شود.
آنها انتظار دارند مجمع انتخابات هیات کشتی همدان بزودی برگزار شود تا ورزش پرجمعیت استان از وضعیت بلاتکلیفی خارج شده و روی ریل توسعه و پیشرفت قرار بگیرد.
کشتی در سال آینده رقابت های مهمی را در پیش دارد و مهمترین آن کسب سهمیه بازی های المپیک 2020 است و افزون بر آن بازی های المپیک 2024 جوانان را نیز از مهمترین برنامه های پیش رو محسوب می شود.
جامعه ورزش کشتی استان انتظار دارند دوره مدیریت جدید کشتی در تمام عرصه ها فعال شود و شاهد پویایی این رشته در اقصی نقاط استان باشیم.
بدون تردید برگزاری لیگ شهرستان ها در رده های سنی مختلف، استفاده از افراد صاحب نظر و کاردان در راس کشتی شهرستان ها، بهره مندی از تجربه پیشکسوتان و بزرگان کشتی، استفاده از نیروی جوانی نخبه ها در بدنه هیات و اختصاص زمان کافی برای رسیدن به امور مشتی استان می تواند شرایط را بهبود ببخشد.
سخنگوی اداره ورزش و جوانان همدان پیرامون انتخابات حساس ترین هیات ورزشی این استان گفت: مجمع انتخابات هیات کشتی تا پایان سال برگزار می شود.
حمدالله چاروسایی به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: درخواست برگزاری مجمع را به فدراسیون اعلام کرده ایم و منتظر هماهنگی لازم برای زمان برگزاری آن هستیم.
وی بیان کرد: کشتی یکی از رشته های مورد توجه و حمایت مدیریت جدید دستگاه ورزش و جوانان استان همدان است و امیدوارم هرچه سریعتر تکلیف مجمع انتخاباتی مشخص شود.
چاروسایی خاطرنشان کرد: امیدواریم ورزش کشتی در سال آینده با مدیریت جدید بتواند مسیر رشد و موفقیت را سپری کند و دیگر شاهد حواشی گذشته نباشیم.
دبیر هیات کشتی همدان نیز گفت: شرایط برای برگزاری انتخابات هیات کشتی استان همدان مهیا است و امیدواریم فدراسیون نیز هرچه سریعتر این وضعیت را تعیین تکلیف کند.
محمدحسین سلطانی افزود: به هر حال کشتی همدان نیاز به سازماندهی رسمی دارد و اکنون فضا برای فعالیت رییس جدید هیات مهیا است.
وی با اشاره به اینکه ورزش کشتی همدان بیش از هشت هزار کشتی گیر و مربی دارد، خاطرنشان کرد: امیدواریم با برگزاری مجمع هیات کشتی استان طی چند روز باقی مانده تا پایان سال جاری، فرصت برنامه ریزی لازم برای شروع مناسب در سال جدید فراهم شود.
/7520/2090

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *