ورزشکار گتوندی قهرمان کشتی جهان شد


رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گتوند سه شنبه شب با اعلام این خبر به ایرنا گفت: این دوره از رقابت ها از صبح دوشنبه در شهر تراناوا کشور اسلواکی با حضور ورزشکاران کشورهای روسیه، ارمنستان، بلغارستان، آلمان، چین، ازبکستان، قزاقستان، آمریکا، مجارستان، قرقیزستان، نروژ، سوئیس، الجزایر، کرواسی، کره جنوبی، صربستان، هند و فنلاند برگزار شد.
بهزاد جعفر زاده افزود: امین میرزا زاده در وزن 130 کیلوگرم در دور نخست مقابل فاتح بوزکورت از ترکیه با نتیجه چهار بر یک به پیروزی رسید.
وی اظهار داشت: میرزا زاده در دور دوم سرخان ممدوف از آذربایجان را با نتیجه 10 بر یک شکست داد و در دور سوم با نتیجه 2 بر یک فرانز ریچتر از کشور آلمان را مغلوب کرد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان گتوند افزود: این نخبه کشتی ایران در مرحله نیمه نهایی در یک کشتی زیبا و با نتیجه 9 بر صفر بکا ماکاریدزه از گرجستان را مغلوب کرد و فینالیست شد.
وی گفت: میرزا زاده در دیدار نهایی توانست داوید اواساپیان از کشور ارمنستان را با نتیجه پنج برصفر شکست دهد و با اقتدار مدال طلای این مسابقات را کسب کرد.
به گزارش ایرنا میرزا زاده کشتی گیر جوان گتوندی تیرماه امسال نیز به مقام قهرمانی و مدال طلای رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی جوانان آسیا در شهر دهلی نو کشور هندوستان دست یافت.
این کشتی گیر نخبه گتوندی عضو تیم ملی کشتی پیش از این نیز مقام قهرمانی و مقام سوم کشتی فرنگی جهان و مقام پهلوانی کشور در سال 93 را بدست آورد.
شهرستان گتوند یکی از قطب های ورزش خوزستان در شمال این استان واقع شده است.
7467/3022

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *