ورزشکار کرمانشاهی در مسابقات جهانی آلیش شرکت می کند


منصور کیانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: سیدیونس جعفری ورزشکار کرمانشاهی تیم ملی آلیش است که با نظر کادر فنی در رقابت های جهانی برای کشورمان به میدان می رود.
وی با بیان اینکه مسابقات آلیش در 6 وزن برگزار می شود، افزود: جعفری نماینده وزن 100+ کیلوگرم ایران خواهند بود.
کیانی یادآوری کرد: اردوی آمادگی تیم ملی آلیش ایران برای حضور در مسابقات جهانی قرقیزستان از 17 تا 26 مرداد در استان سمنان برگزار می شود.
دبیر هیات کشتی استان کرمانشاه در ادامه به برپایی سومین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی کشتی کلاسیک بانوان ایران نیز اشاره و اظهار کرد: برای حضور در این اردو از پنج بانوی کرمانشاهی نیز دعوت به عمل آمده است.
وی گفت: حدیث مرادی، ندا رحمانی، شکوفه و زهرا دارابی و سحر امیریان بانوان کشتی گیر کرمانشاهی است که در این مرحله از اردو حضور خواهند یافت.
کیانی خاطرنشان کرد: مرادی و رحمانی در وزن 50 کیلوگرم، شکوفه دارابی در وزن 55 کیلو، زهرا دارابی در وزن 60 کیلوگرم و امیریان نیز در وزن 70 کیلوگرم کشتی می گیرند.
دبیر هیات کشتی استان کرمانشاه در پایان زمان برگزاری اردو را روزهای 20 تا 20 مرداد و مکان آن را نیز شهرستان بندرگز در استان گلستان عنوان کرد.
آلیش یک نوع کشتی محلی است که به آن کشتی با شال هم می‌گویند، این ورزش از سالهای بسیار دور بصورت یک کشتی سنتی در کشورهایی از جمله قرقیزستان، ازبکستان، ایران، لیتوانی، قزاقستان و آسیای میانه مطرح بود و در کشورمان نیز در استان های خراسان، گلستان و مازندران محبوبیت بیشتری دارد.
7458/8066

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *