ورزشکاران فردیس 47 مدال جهانی ، آسیایی و کشوری کسب کردند


به گزارش ایرنا، داود عزیزی روز یکشنبه در نشست هیات های ورزشی با امام جمعه شهرستان فردیس افزود:
6 مدال قهرمانی جهانی و 9 مدال آسیایی از دستاوردهایی است که فردیس را صدرنشین کرد.
وی اظهار داشت: سهم ورزشکاران فردیس از مدال های کشوری 32 مدال بود که بیانگر توانمندی قهرمانان این شهرستان است.
عزیزی افزود: ساماندهی 35 هیات و بیش از 17 هزار ورزشکار در این شهرستان انجام شده است.
وی ادامه داد: در سال های گذشته تعداد ورزشکاران این شهرستان 12 هزار و 600 نفر بود که این رقم سال 96 به 17 هزار و 100 نفر رسید.
وی از برگزاری 10 مسابقه قهرمانی کشور در بخش اسکیت، هاپکیدو، جی سین کاراته و ای شین کاراته به عنوان بخشی از فعالیت های سال گذشته فردیس نام برد و گفت: برگزاری این مسابقات حاصل تلاش هیات های این شهرستان بوده است.
عزیزی افزود: تجلیل از مدال آوران، برگزاری بیش از 20 همایش پیاده وری خانوادگی، برگزاری بیش از 300 مسابقه ورزش همگانی، استعدادیابی بیش از 1500 ورزشکار، برگزاری مسابقات دوستانه بین تیم ملی والیبال عراق و آقایان و تیم ملی والیبال ناشنوایان با تیم فردیس از دیگر اقدامات صورت گرفته اداره ورزش در سال گذشته بود.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان فردیس گفت: افتتاح خانه ورزش روستایی و عشایری در فرخ آباد زیبادشت ،برگزاری جشنواره فرهنگی ورزشی اوقات فراغت بانوان، فعال کردن 11 سمن در حوزه جوانان، خرید زمین خانه جوان با متراژ500 متر به مبلغ 800 میلیون تومان و سازماندهی فرهنگی کلیه سالن های ورزشی و اشتغال بیش از 106 نفر از اقدامات این اداره بوده است.
عزیزی افزود: تعداد سالن های ورزشی خصوصی از 120 سالن به 204 سالن افزایش یافته که 150 سالن ورزشی دارای مجوز و 50 مجوز دیگر در دست اقدام است.
وی با اشاره به کمبود سرانه های ورزشی در شهرستان فردیس بیان کرد: با توجه به افتتاح 3 پروژه ورزش و اماکن خصوصی و گشایش 2 زمین چمن مصنوعی و سالن شهدای مدافع حرم با اعتبارات دولتی سرانه ورزشی از 4 سانتی متر در سال 95 به 6 سانتی متر افزایش یافت.
عزیزی گفت: پیگیری تخصصی پروژه های استخر شهرک وحدت و سالن طبقاتی بلوار شهید تهرانی مقدم ، 43 سالن ورزشی برای اخذ تسهیلات ورزشی و معرفی پارک آبی پرشین به اداره کار جهت اخذ وام 700 میلیونی از اقدامات این اداره در سال 96 بوده است.
7413/ 6155

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *