واحدی نیکبخت: مدیران استقلال به فکر منافع خودشان هستند نه هواداران


«علی رضا واحدی نیکبخت» انتقادات تندی از شرایط حاکم بر باشگاه استقلال دارد. او در مصاحبه با خبرنگار ورزشی ایرنا حرف های جنجالی بر زبان آورد.
متن گفت و گوی ایرنا با بازیکن اسبق استقلال در زیر از حضورتان خواهد گذشت.

ایرنا: مثل اینکه از شرایط حاکم بر استقلال ناراهت هستی، در این مدت چند انتقادات تندی داشتی؟

دیگر نه ناراحت هستم و نه شاکی، متاسفانه در باشگاه استقلال همه به دنبال منافع خود هستند و به چیز دیگری جز این فکر نمی کنند، انگار نه انگار استقلال تیمی است که میلیون ها هوادار دارد.

ایرنا: منظورت چه کسانی است؟

خیلی ها

ایرنا: واضح تر حرف می زنی؟

تمام حرف هایم را گذاشته ام تا سرمربی جدید استقلال مشخص شود بعد خیلی گفتنی ها را بر زبان می آورم و آن چیزهایی را که همه هواداران باید بدانند می گویم. متاسفانه در باشگاه استقلال همه به دنبال منافع خود هستند و به چیز دیگری جزی این فکر نمی کنند.

ایرنا: به احتمال زیاد «آندره آ استراماچونی» سرمربی جدید استقلال خواهد بود؟

هنوز که چیزی حتمی نشده است و فقط مذاکراتی میان طرفین صورت گرفته است.

ایرنا: نظرت درباره «آندره آ استراماچونی» چیست؟

او را نمی شناسم.

ایرنا: نمی شناسی؟

نه اینکه اورا نشناسم، می دانم او ایتالیایی است و در اینترمیلان سرمربیگری کرده است اما کارنامه مربیگری اش را اطلاعی ندارم و دنبال این نرفته ام که بدانم او چه رزومه ای در فوتبال داشته است و در تیم هایی که بوده چه نتایجی کسب کرده است.

ایرنا: فکر می کنی او در استقلال موفق باشد؟

چه پاسخی دهم؟ چه می توانم بگویم؟ او در تیم هایی که بوده چه نتایجی کسب کرده است؟

ایرنا: اخراج سرنوشت تکراری «آندره آ استراماچونی» در تیم هایی بوده که مربیگری کرده است؟

دست مسولان استقلال درد نکند و به آنها خسته نباشید می گویم.

ایرنا: قرار بود به عنوان مربی تیم های پایه ای در استقلال فعالیت کنی اما این اتفاق رخ نداد؟

برای اینکه از ما بهتران هستند، آن هایی که از صبح تا شب، شب تا صبح می روند و کنار در باشگاه استقلال می خوابند! من علی رضا واحدی نیکبخت هستم و برای خودم در این فوتبال کسی بوده ام و از این عادت ها ندارم که برای گرفتن پست و مقام دست به هرکاری بزنم. متاسفانه در باشگاه استقلال افرادی حضور دارند که به فکر منافع خودشان هستند و سرنوشت این تیم برایشان کوچک ترین ارزش و اعتباری ندارد. استقلال را ابزاری قررداده اند تا به اهداف شومشان برسند. اینها مشکل استقلال هستند.

ایرنا: چند ماه پیش از تو به عنوان گزینه اصلی تیم نوجوانان استقلال یاد می شد؟

حتماً با خودشان گفتند نیکبخت سالم کار می کند و به درد ما نمی خورد. این را خودشان باید پاسخ دهند. اما من شاگرد مکتب ناصر حجازی هستم و بزای خودم در فوتبال اعتقاداتی هستم که حاضر نیستم تحت هیچ شرایطی کوتاه بیایم. حاضرم سرم برود اما اصول و عقایدی که به آنها پایبند هستم را از بین نبرم. می دانید من چند سال است باشگاه استقلال نرفته ام.

ایرنا: چند سال؟

از زمانی که از این تیم جدا شدم به باشگاه استقلال نرفتم، وقتی از این تیم طلب داشتم و آنها برای گرفتن مجوز کنفدراسیون فوتبال آسیا باید با همه تسویه می کردند این قدر برای خودم اعتبار و شخصیت قائل بودم که نه زنگ زدم و نه دنبالش رفتم تا زمانی که خودشان تماس گرفتند.

ایرنا: نتایج استقلال در سال های اخیر رضایت بخش نبوده است؟

چند سال است استقلال دستش از جام کوتاه مانده است و هواداران این تیم در حسرت موفقیت هستند، این برای استقلال خوب نیست که در چند سال گذشته مدعی قهرمانی نبوده است و ناراحتید هواداران آبی پوش کاملاً طبیعی و بجاست. آنها انظار دارند تیم محبوبشان به موفقیت برسد.

ایرنا: مشکل چیست؟

مشکل خیلی چیزهاست؟ وقتی شایسته سالاری از بین برود و هر کس اهداف خاص خودش را دنبال کند این مسائل پیش بیاید، در یک باشگاه همه باید یکدست و یکدل باشند اما متاسفانه شرایط در استقلال این طور نیست و هر فردی به منافع خویش فکر می کند. با کمال تاسف باید بگویم استقلال مریض است.

ایرنا: این روزها درباره فرهاد مجیدی حرف زیاد است، اینکه او باید دستیار باشد تا به یک سرمربی تبدیل شود؟

من با این نظر مخالف هستم.

ایرنا: دلیلت چیست؟

فرهاد مجیدی می تواند همین الان نیز به استقلال کمک کند و به عنوان سرمربی روزهای خوبی را برای این تیم رقم بزند. باید به فرهاد اعتماد شود تا توانایی های فنی اش را نشان دهد، متاسفانه در باشگاه استقلال این طور نیست و اعتماد نمی شود. اگر به امثال مجیدی بها دهند می توانند سال های سال برای این تیم مثمر ثمر باشند. مگر به علی منصوریان وقت دادند؟ او مگر برای این تیم زحمات زیادی نکشیده بود.

ایرنا: خیلی از پیشکسوتان استقلال نیز با سرمربیگری فرهاد مجیدی در مقطع فعلی مخالف هستند؟

من نظر خودم را گفتم.

ایرنا: به نظر تو فصل آینده شاهد موفقیت استقلال خواهیم بود؟

امیدوارم، فصل بعد همه فقط قهرمانی از استقلال می خواهند و چیزی جز این موضوع قابل توجیه نیست.

ایرنا: برای مربگیری چه برنامه ای داری؟

برای مربی شدن وقت زیاد است. می خواهم وقتی به این چرخه وارد شدم با علم کافی وارد شوم و سال‌های سال بمانم. در حال حاضر منتظر برگزاری کلاس های سطح B هستم و بعد پله پله جلوتر می‌روم تا در آینده تبدیل به مربی خوبی شوم.

سقف آرزوهای تو در مربی‌گری کجاست؟

انسان جاه‌طلبی هستم و آرزوهای بزرگی داشتم و دارم. همان طور که زمانی که فوتبال بازی می‌کردم در بهترین تیم‌ها حضور داشتم الان نیز می خواهم در عالم مربی‌گری چنین روشی را ادامه دهم.

حتماً به نیمکت استقلال نیز فکر می کنی؟

آرزوی هر مربی است که روزی روی نیمکت استقلال بنشیند اما همان طور که گفتم گام به گام به جلو پیش می روم.

ورزشی **۹۴۶۴**۲۰۲۴

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *