هنوز برای اعزام به مسابقات جهانی آمریکا امیدواریم


به گزارش ایرنا، «علی مرادی» رییس فدارسیون وزنه برداری در گفت و گویی در خصوص اعزام نشدن تیم وزنه برداری نوجوانان ایران برای شرکت در پیکارهای قهرمانی جهان در لاس وگاس آمریکا گفته بود که مقررات سختی در خصوص صدور و اخذ روادید برای ایرانی ها وجود دارد و در گذشته نیز دچار مشکلات متعددی شدیم. ایران دو قهرمانی نوجوانان جهان و نایب قهرمانی المپیک نوجوانان را در کارنامه دارد ولی اکنون باتوجه به مقررات سخت اخذ ویزا و این که هم زمان با مسابقات نوجوانان جهان، گزینشی المپیک را در اهواز داریم، از اعزام تیم به مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان منصرف شدیم.
رقابت های وزنه برداری قهرمانی نوجوانان جهان، اسفند ماه امسال در لاس وگاس آمریکا برگزار می شود.
«علی امینی فرد» سرمربی تیم وزنه برداری نوجوانان روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: پیکارهای جهانی این رده سنی در آمریکا برگزار می شود و هر چند از ابتدا نیز برای اعزام تیم ایران به آمریکا ابهام وجود داشت، اما اردوهای تیم ملی را طی این مدت برگزار کردیم و قرار است بعد از امتحانات دانش آموزان در دی ماه، دو مرحله اردوی دیگر را برگزار کنیم.
وی اظهار داشت: هدف اصلی فدراسیون، پشتوانه سازی برای وزنه برداری است تا بتوانیم نوجوانان را در سال های بعد به رده نوجوانان و بعد از آن به بزرگسالان منتقل کنیم.
امینی فرد ادامه داد: اردوی تیم وزنه برداری نوجوانان برای حضور در پیکارهای قهرمانی سال 2019 آسیا در کره شمالی ادامه خواهد داشت و ضمن آن قرار است در کنار ملی پوشان حاضر، نفرات جدیدی را برای کسب آمادگی در مسابقات سال 2020 به اردو دعوت کنیم.
وی تصریح کرد: البته احتمال دارد که کار صدور روادید به آمریکا و مشکلات مالی مرتفع شود و در عین حال ما باید همیشه آماده باشیم و هر زمانی که فدراسیون اجازه اعزام به مسابقات بین المللی را داد تیم ایران آمادگی حضور خواهد داشت.
سرمربی تیم وزنه برداری نوجوانان ایران ادامه داد: به ملی پوشان نوجوان نیز گفته ام که ناامید نباشند و آمادگی خود را حفظ کنند تا هر زمانی کار اعزام به آمریکا درست شد با قدرت در مسابقات جهانی حضور یابند.
امینی فرد در خصوص حضور دو وزنه بردار ایران در بازی های المپیک 2018 نوجوانان در آرژانتین نیز گفت: «امیررضا عسگری دون» در دسته 85 کیلوگرم چهارم شد و «علیرضا یوسفی» نیز در وزن به اضافه 85 کیلوگرم به مدال ارزشمند طلای المپیک دست یافت که خوشبختانه یوسفی با کسب عنوان طلا به عنوان قوی ترین وزنه بردار نوجوان دست یافت.
وی بیان داشت: طی چند سال اخیر، فدراسیون برنامه ریزی خوبی را برای رده های سنی پایه انجام داده و امیدواریم که کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان نیز حمایت لازم را داشته باشند تا بتوانیم در سال های آینده وزنه برداران خوبی را به رده بزرگسالان معرفی کنیم.
امینی فرد با اشاره به دو عنوان نایب قهرمانی نوجوانان ایران در جهان طی سال های 2016 و 2017 و در خصوص انتقادهایی که در رابطه با موفق نبودن فدراسیون در بخش پشتوانه سازی مطرح می شود، گفت: کارشناسان باید مسابقاتی را که نمایندگان کشورمان طی این سالها در آنها حضور یافته اند محک بزنند و با عناوینی که سالهای گذشته کسب کرده ایم مقایسه کنند.
وی ادامه داد: در پیکارهای قهرمانی بزرگسالان امسال وزنه بردارانی همچون علی داودی و حسین سلطانی که حاصل توجه به رده های سنی پایه بود حضور داشتند و نفراتی همچون تقی آقازاده، معیری و اسحاق ذعاب از سال آینده می توانند در رده بزرگسالان به روی تخته بروند. وزنه برداری ایران در حال پوست اندازی است و به طور حتم در سال های آینده این جوانان حرفهای زیادی برای گفتن خواهند داشت.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *