همایش ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی کشور در بردسکن برگزار شد


در این همایش که در محل بزرگترین گود زورخانه ای کشور در بردسکن با حضور 500 ورزشکار از 22 استان و 51 شهرستان برگزار شد؛ رئیس اسبق فدراسیون کشتی بر ضرورت حمایت بیشتر از ورزش زورخانه‌ای و پهلوانی تاکید کرد.
محمدرضا طالقانی، با تقدیر از میزبانی بردسکن برای این همایش ملی گفت: بردسکن می تواند مسابقات کشتی پهلوانی و ورزش زورخانه ای آسیا را میزبانی کند که من موضوع را پیگیری خواهم کرد.
فرماندار بردسکن نیز با تقدیر از حضور ورزشکاران در این همایش ملی گفت: این رویداد در راستای تحکیم هویت ایرانی و اسلامی بر مدار وحدت و همبستگی، بر اساس ارزش های اسلامی، اصالت ایرانی، فرهنگی و تاریخی با تاسی به بزرگ پهلوان جهان اسلام امام علی(ع) برگزار می شود.
ابراهیم قاسم‌پور با تقدیر از رئیس اسبق فدراسیون کشتی که برای سومین سال متوالی در این همایش ملی حضور می یابد، ابراز امیدواری کرد که سال آینده این ورزش پهلوانی با حضور ورزشکارانی از 31 استان کشور در بردسکن برگزار شود.
وی همچنین خواستار توجه به امکانات ورزشی بردسکن و تامین تجهیزات مورد نیاز از جمله بهره‌برداری از مجموعه سالن باستانی شهید اسماعیلی بردسکن از سوی مسئولان استان شد.
در این همایش نمایندگانی از استان‌های مختلف به ‌اجرای حرکات نمایشی ورزش باستانی پرداختند.
در بردسکن، 25 هیأت ورزشی با یکهزار و 100 ورزشکار بیمه شده و سازماندهی شده در این عرصه فعالیت دارند.
بردسکن در فاصله 273 کیلومتری مشهد قرار دارد.
5132/7497

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *