هزار روشنفکر کرد عراقی نسبت به اقدامات نظامی ارتش ترکیه هشدار دادنددر ادامه حملات زمینی و هوایی ارتش ترکیه در اقلیم کردستان عراق روشنفکران, روزنامه نگاران و فعالان سیاسی کرد عراقی در این اقلیم با انتقاد تند از سکوت دولت اقلیم نسبت به ادامه این حملات هشدار دادند.

در بخشی از بیانیه تند امضاکننده گان آمده است: حجم بالای حملات ارتش ترکیه و ویرانی که در شهرهای کردنشین اقلیم کردستان عراق ایجاد شده نشان می‌دهد که دولت ترکیه اهداف دیگری را از این حملات دنبال می‌کند.

منتقدان تصریح کردند که اقدامات ارتش ترکیه و ویرانی محیط زیست اقلیم کردستان عراق در سکوت کامل اقلیم کردستان عراق و بی توجهی به اصول اولیه حقوق انسانی شهروندان کرد عراقی انجام می‌شود به نحوی که سبب شده است ارتش ترکیه بدون هیچ فشار داخلی و خارجی به حملات خود ادامه دهد.

معترضان به حملات ارتش ترکیه اقدام این کشور را نقض یکپارچگی خاک عراق دانسته و آن را مخالف تمامی کنوانسیون‌های بین المللی ارزیابی کردند.

همچنین از ارگان‌های رسمی بغداد و اقلیم کردستان عراق خواسته شده که دوشادوش روشنفکران و روزنامه نگاران نسبت به اقدام ارتش ترکیه واکنش نشان دهند.

گفتنی است ارتش ترکیه مدتی است از زمین و هوا حملات خود را به مناطقی در کردستان عراق که این کشور مدعی است نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه معروف به پ. ک. ک در آن مستقر شده اند آغاز کرده است.

دولت ترکیه (پ. ک. ک) را در لیست سازمانهای تروریستی قرار داده است.

این حملات منجر به تخریب منازل, مزارع و کشته شدن شماری از شهروندان غیرنظامی کرد عراقی شده است.

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *