هدفم شکستن رکوردهای جهانی در سال های آینده است


به گزارش روز دوشنبه ایرنا، رقابت های وزنه برداری قهرمانی سال 2018 جهان روزهای 10 تا 19 آبان ماه در عشق آباد ترکمنستان برگزار می شود.
مسابقات گروه A دسته 73 کیلوگرم روز گذشته با حضور 11 وزنه بردار از کشورهای تونس، آلبانی، چین (2 نماینده)، کره شمالی (2 نماینده)، آمریکا، بلغارستان، بلاروس، قزاقستان و ایران برگزار شد.
حسین سلطانی که مدال نقره نوجوانان جهان در سال 2016 و نقره جوانان جهان در سال 2018 را در کارنامه دارد، با 19 سال سن در نخستین تجربه جهانی خود در رده سنی بزرگسالان با 146 کیلوگرم در یک ضرب و 174 کیلوگرم در دو ضرب و مجموع 320 کیلوگرم نوزدهم شد.
در این دسته «ژیانگ شی» دارنده مدال طلای جهان در سال 2015 و طلای المپیک 2016 ریو از چین با مجموع 360 کیلوگرم مدال طلا گرفت. وی در این رقابت ها موفق شد رکوردهای استاندارد و جدید این وزن را در هر سه حرکت یک ضرب، دو ضرب و مجموع جابجا کند.
سلطانی وزنه بردار 19 ساله تیم ملی در این خصوص اظهار داشت: در مسابقات این دسته تعداد زیادی از قهرمانان جهان و المپیک حضور داشتند. در یک ضرب بد کار نکردم و در حرکت آخر با وزنه 150 کیلوگرم به رکورد جوانان دنیا حمله کردم که متاسفانه نتوانستم این وزنه را بزنم. اگر این وزنه را می‌توانستم بزنم خیلی خوب می‌شد.
وی اظهار داشت: نزدیک 6 کیلوگرم وزن کم کرده بودم، در دو ضرب، توان بدنی ام کم شد و نتوانستم آن طور که باید کار کنم برای همین در مسابقات رکود‌های تمرینی‌ام را به ثبت نرساندم؛ ولی حضور در مسابقات بزرگسالان آن هم برای نخستین مرتبه تجربه خیلی خوبی بود. جو مسابقات و صحنه و دیگر چیزها با مسابقات جوانان و نوجوانان خیلی تفاوت داشت.
این وزنه بردار زنجانی با اشاره به شکستن رکورد جهانی یک ضرب و دو ضرب در دسته 73 کیلوگرم توسط «ژیانگ شی» از چین، خاطر نشان کرد: با تجربه‌ای که کسب کردم می‌خواهم در آینده برای کشورم از این دست افتخارات به دست بیاورم. ان‌شاءالله سال‌های بعد یک وزن بالاتر می‌آیم و به دنبال این هستم تا در دسته 81 کیلوگرم نتایج خوبی کسب کنم.
همچنین فردا (سه شنبه) از ساعت 13 به وقت ایران عارف خاکی ملی پوش 20 ساله کشورمان نیز برای نخستین مرتبه در پیکارهای جهانی در رده سنی بزرگسالان به روی تخته می رود.
ملی پوش دسته 89 کیلوگرم در گروه (B) دسته 89کیلوگرم به مصاف 9 حریف دیگر خود خواهد رفت. خاکی با رکورد ورودی 357 کیلوگرم در رده ششم جدول گروه B این دسته قرار گرفته است.
عنوان دهم پیکارهای جوانان جهان در سال 2016 گرجستان، برنز جوانان آسیا در سال 2016 توکیو، نقره جوانان آسیا در سال 2017 ازبکستان و ششمی جوانان جهان در سال 2018 ازبکستان از جمله افتخارات این وزنه بردار لنجانی تیم ملی است.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *