هدفم المپیک است، نه بازیهای آسیایی


به گزارش ایرنا، سید احمد محمدی دارنده مدال نقره و برنز پیکارهای قهرمانی جهان در سال 2014 تاشکند ازبکستان و 2015 آمریکا، به دلیل مصدومیت حدود 2سال از میادین به دور بود. او در مرحله نخست انتخابی تیم ملی کشتی آزاد که 31 فروردین در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد، در مبارزات وزن 70 کیلوگرم در همان کشتی نخست مقابل «محمدرضا سرگو» از البرز نتیجه را واگذار کرد و از دور مسابقات حذف شد.
محمدی در پیکارهای قهرمانی آسیا که اواخر اسفند در قرقیزستان برگزار شده بود در وزن 70 کیلوگرم نتوانست توفیقی به دست آورد، اما شورای فنی تیم های ملی به او مجوز داد تا در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی به وزن اصلی خود یعنی 65 کیلوگرم بازگردد که محمدی در این مسابقات حضور نیافت تا قید حضور در تیم ملی را در سال جاری بزند.
محمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بعد از اینکه کادر فنی تصمیم گرفت در مرحله نهایی انتخابی در وزن 65 کیلوگرم کشتی بگیرم، متاسفانه چند روز مانده بود به مسابقات سرماخوردگی شدیدی به من دست داد و به اسپاسم عضله از ناحیه کمر مبتلا شدم به طوری که نمی توانستم راه بروم.
وی اظهار داشت: با این وجود، شرایطم را با کادر فنی درمیان نگذاشتم، به دلیل آنکه تعدادی دیگری از کشتی گیران نیز مشکلات این چنینی داشتند و آسیب دیده بودند که مشکلات خودشان را گفته بودند و قصد نداشتند در انتخابی شرکت کنند. در آن شرایط تشخیص دادم که موضوع را به کادر فنی اعلام نکنم و شاید یک سال را از دست دادم، اما بهتر از این بود که حاشیه سازی برای من ایجاد شود و بگویند که من قصد حضور در انتخابی را ندارم.
این آزادکار قائمشهری تیم ملی در پاسخ به این سووال که آیا تغییر وزن از 65 به 70 کیلوگرم در مرحله نخست انتخابی تیم ملی، اشتباه نبود؟ گفت: امسال قصد داشتم در وزن 70 کیلوگرم کشتی بگیرم، اما با صحبتی که با کادر فنی داشتم، آنها اعتقاد داشتند که برای حضور در بازی های آسیایی به وزن اصلی خودم یعنی 65 کیلوگرم برگردم که به دلیل حضور نیافتن در مرحله نهایی، تیم ملی را از دست دادم.
وی تصریح کرد: برای من نه بازی های آسیایی مهم است نه پیکارهای جهانی، بلکه به دنبال یک مدال المپیکی هستم و امیدوارم بتوانم به مدال المپیک وزن 65 کیلوگرم در بازی های المپیک 2020 توکیو دست پیدا کنم.
محمدی در پاسخ به این سووال که آیا کادر فنی برای پیکارهای جهانی 2018 بوداپست مجارستان، فرصت دیگری به او خواهد داد، گفت: در پیکارهای جهانی امسال آزادکاران خوبی در اردو حضور دارند و در وزن 70 کیلوگرم که میثم نصیری کشتی گیر خوب، با اخلاق و با تجربه تیم ملی سومین میدان جهانی خودش را تجربه خواهد کرد و امیدوارم که به یک مدال خوشرنگ دست پیدا کند و البته این حداقل و کمترین کاری است که می شود کرد.
وی بیان داشت: از سال آینده دوباره تلاش و کوشش خود را برای حضور در میادین و کسب دوبنده تیم ملی انجام خواهم داد تا به هدفم که کسب مدال در بازی های المپیک 2020 است، دست یابم.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *