هادی با شکست قهرمان المپیک به نیمه نهایی رفت


به گزارش ایرنا، رقابت های کشتی آزاد و فرنگی قهرمانی سال 2018 جهان روزهای 28 مهر تا 6 آبان در سالن اسپورت هال بوک شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود.
در وزن 125 کیلوگرم پرویز هادی در رقابت های جهانی مجارستان پس از پیروزی 11 بر صفر در دور نخست مقابل روبرت باران دارنده مدال برنز اروپا از لهستان، در دور دوم نیز با نتیجه 11 بر 2 مقابل ابراهیم سعیداف دارنده مدال برنز المپیک از بلاروس به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد و در این مرحله به مصاف طاها آکگل دارنده مدال طلای جهان و المپیک از ترکیه رفت.
آزادکار اهل باسمنج استان آذربایجان شرقی، در این مرحله با ارایه کشتی با برنامه و قدرتمندانه آکگل با تجربه را با نتیجه 3 بر 2 شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.
هادی در مرحله نیمه نهایی گنو پتریاشویلی دارنده مدال طلای جهان و برنز المپیک از گرجستان را پیش رو دارد.
در آن سوی جدول نیز ژانگ دنگ از چین و سومیت سومیت از هند به نیمه نهایی راه یافته اند. هادی چند ماه پیش در فینال بازی های آسیایی موفق به شکست ژانگ از چین شده بود.
محمدباقر یخکشی نماینده وزن 61 کیلوگرم پس از استراحت در دور نخست رقابت های جهانی مجارستان، در دور دوم عباس رحمان اف دارنده مدال برنز آسیا از ازبکستان را با نتیجه 7 بر صفر شکست داد اما در دور سوم در حالی که تا دقایق پایانی با نتیجه 8 بر 6 مقابل خولیس بونه رودریگوئز دارنده مدال برنز جهان از کوبا پیش بود با نتیجه 10 بر 8 باخت و باید منتظر حضور حریفش در فینال باشد تا در جدول بازنده ها شانس خود را برای کسب مدال برنز امتحان کند.
حسن یزدانی دارنده مدال طلای جهان و المپیک در نخستین مبارزه خود در وزن 86 کیلوگرم 11 بر 6 مغلوب دیوید تیلور از آمریکا شد. یزدانی باید منتظر باشد تا در صورت حضور تیلور در فینال در جدول شانس مجدد برای کسب مدال برنز مبارزه کند.
خوشبختانه تیلور در مرحله بعد موفق شد رجب اف از بلاروس را 10 بر صفر و کورالتا توربلانکا از کوبا را 8 بر صفر شکست دهد و به نیمه نهایی راه یابد. این آزادکار قدرتمند آمریکایی در این مرحله باید به مصاف داورن کوروگلیف از روسیه برود.
در وزن 74 کیلوگرم مصطفی حسین خانی دارنده مدال برنز جهان در دور نخست مسابقات جهانی مجارستان مقابل دی لومائو از جزایر پالائو با نتیجه 11 بر صفر به برتری رسید و در این مرحله به مصاف جردن باروز قهرمان جهان و المپیک از آمریکا رفت.
وی در مبارزه با باروز در حالی که با نتیجه 3 بر 3 از جردن باروز قهرمان جهان و المپیک از آمریکا پیش بود در ثانیه های پایانی با نتیجه3 بر 4 شکست خورد و برای کسب مدال برنز باید منتظر حضور باروز در دیدار فینال باشد.
باروز در این مرحله با شکست مقابل زائوربک سیداکوف از روسیه موجب حذف حسین خانی از دور رقابتها شد.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *