نگاه گوش شکسته ها به اقدامات سرپرست جدید *رضا رمضانی


نعمتی از دوازدهم اردیبهشت با حکم وزیر ورزش و جوانان به عنوان سرپرست فدراسیون منصوب شد تا شرایط برگزاری مجمع انتخاباتی فدراسیون را مهیا سازد. پیش از این انتصاب، فضای خوب و متعادلی در جامعه کشتی به دلیل حضور حمید بنی تمیم به عنوان سرپرست و حضورش در انتخابات و همچنین جنگ لفظی برخی کاندیداها که فضای رسانه ای را تا حدی متشنج کرده بود، وجود نداشت.
وی پس از انتصابش به عنوان سرپرست فدراسیون کشتی گفت: برگزاری انتخابات در فضایی سالم، آرام و بی طرف یکی از اهداف مهم من در مدت حضور در فدراسیون است. امیدوارم با برگزاری هرچه سریعتر مجمع، کشتی کشورمان با قدرت برای حضور در المپیک 2020 توکیو آماده شود. به مردم ایران قول می‌دهم برنامه‌ریزی‌ حضور در المپیک را تا زمانی که در فدراسیون حضور دارم، با کمک کادرهای فنی تیم های ملی با دقت تدوین کرده تا مسیر رسیدن به المپیک هموار شود.
به طور حتم کشتی این روزها بیش از هر چیز دیگری نیاز به آرامش و همدلی دارد تا تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان ایران در شرایط ایده آل خود را برای حضور در پیکارهای قهرمانی جهان و کسب سهمیه بازی های المپیک 2020 توکیو آماده کنند.
بلاتکلیفی فدراسیون از 15 آبان ماه 97 تاکنون با وجود انجام امور روزمره فدراسیون با تلاش سرپرست وقت و همکارانش در فدارسیون، برای رشته المپیکی و مدال آوری مانند کشتی که چشم امید ورزش ایران در بازی های المپیک است، اتفاق خوبی نمی تواند باشد.
در حالی که کشتی دنیا سیر صعودی را به خود گرفته و حتی بسیاری از کشورهای جهان که روزگاری حرفی در این رشته نداشتند اکنون به جمع کشورهای مدال آور پیوسته اند اما کشتی ایران در ماههای گذشته را در حال سپری کرد که حاشیه های اطراف فدراسیون و بعد از آن جدال کاندیداها بر سر انتخابات فدراسیون کشتی، آرامش را از این رشته گرفته بود تا حدی که سرمربیان تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی از این شرایط گلایه داشتند.
تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در پیکارهای جهانی سال 2017 پاریس و 2018 مجارستان نتایج ضعیفی داشتند و حتی از 20 آزادکار و فرنگی کار اعزامی به جهانی سال 2018 کشتی ایران فینالیستی نداشت! تا زنگ خطر برای کشتی ایران به صورت جدی به صدا در آید.
رقابت های کشتی قهرمانی جهان و گزینشی المپیک 2020 توکیو روزهای 23 تا 31 شهریور در شهر نورسلطان کشور قزاقستان برگزار می شود.
تیم های تحت هدایت غلامرضا محمدی و محمد بنا با وجود قهرمانی در رقابت های قهرمانی آسیا، به طور حتم کار بسیار مشکلی در قزاقستان خواهند داشت. توسعه روز افزون کشتی در جهان در کنار مشکلات داوری در قزاقستان، کار ملی پوشان را بسیار سخت خواهد کرد.
بنابراین جامعه کشتی و همه علاقمندان به این رشته از سرپرست جدید فدراسیون انتظار دارند برای پایان دادن به همه مشکلات و تعیین تکلیف فدراسیون و برنامه ریزی جدی برای تیم های ملی کشتی، شرایط برگزاری انتخابات را هر چه سریعتر با کمک وزارت ورزش و جوانان فراهم سازد تا یکبار دیگر کشتی کشورمان در رقابت های جهانی و المپیک پیام آور شادی برای ورزش کشورمان باشد.

————
کارشناس ورزش

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *