نگاهی به حریفان 4 آزادکار ایران در تورنمنت دانکلوف بلغارستان


به گزارش سایت رسمی اتحادیه جهانی کشتی، رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام دانکلوف روزهای 9 تا 12 اسفندماه در شهر روسه برگزار می شود.
مصطفی حسین خانی در وزن 74 کیلوگرم، حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم، رضا یزدانی در وزن 97 کیلوگرم و پرویز هادی در وزن 125 کیلوگرم 4 آزادکار اعزامی ایران به این رقابت ها خواهند بود و ضمن آنکه حسن رحیمی به دلیل مصدومیت در این مسابقات حضور نخواهد داشت.
در وزن 74 کیلوگرم که نام 29 کشتی گیر اعلام شده، عظمت نوریکیوف از بلاروس، میروسلاو کایروف از بلغارستان، کینتچادزه از گرجستان، فرانک چامیزو از ایتالیا، یاکوپ گور و سونر دیمیرتاش از ترکیه، بکزاد عبدالرحمن اف از ازبکستان و جردن باروز از آمریکا مهمترین رقبای مصطفی حسین خانی نماینده کشورمان در این وزن هستند.
حسین خانی در سال جاری و در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا و همچنین پیکارهای جهانی سال 2018 مجارستان به ترتیب مغلوب عبدالرحمن اف و باروز شد و رویارویی آزادکار کشورمان می تواند دیدار انتقامی باشد و ضمن آنکه او این فرصت را خواهد داشت در صورت روبرو شدن با باروز به نخستین ایرانی باشد که توانسته این آزادکار قدرتمند و عنوان دار آمریکایی را شکست دهد.
در وزن 86 کیلوگرم علی شعبانوف از بلاروس، احمد ماگمایف از بلغارستان، ساندرو آمیناشویلی از گرجستان، اوردوگول از مغولستان، بوریس ماکویف از اسلواکی، سلیم یاشار از ترکیه و نیکولاس هفلین از آمریکا از جمله نفرات شاخص این وزن هستند. به این ترتیب رویارویی مجدد حسن یزدانی با دیوید تیلور به مسابقات بعدی موکول می شود و تیلور احتمالا قصد دارد در جام جهانی به میدان برود. در این وزن نام 25 کشتی گیر عنوان شده است.
در وزن 97 کیلوگرم که نام 21 کشتی گیر قرار گرفته شده است، الیزبار اوکیدزه از گرجستان، نیکولاس سبان از مولداوی، آلبرت ساریتوف از رومانی، فاتح یاشارلی از ترکیه، والری آندریتسف از اوکراین، کایل اسنایدر، تی رین والز و کیوین بیلزلی از آمریکا از رقبای مطرح رضا یزدانی در این مسابقات هستند.
رضا یزدانی نیز که پس از دو سال دوری از میادین، برای نخستین مرتبه قرار است در یک تورنمنت بین المللی و در جام دانکلوف پای به تشک کشتی بگذارد حریفان سختی را پیش رو دارد و رویارویی او با کایل اسنایدر دارنده مدال طلای المپیک و جهان می تواند از جذابیت های زیادی برخوردار باشد.
در وزن 125 کیلوگرم نیز ابراگیم سعیداف از بلاروس، گنوپتریاشویلی از گرجستان، روبرت باران از لهستان، سعید گامیدوف و زلیمخان خزریف از روسیه، طاها اکگول از ترکیه، الکساندر خوتسیانویسکی از اوکراین، نیکولاس گیازدوسکی از آمریکا در کنار پرویز هادی از جمله 21 کشتی گیر حاضر در این وزن هستند.
در سایر اوزان نیز نفرات شاخصی از کشورهای مختلف دنیا در این مسابقات که جزء رنکینگ سیستم اتحادیه جهانی محسوب می شود، حضور دارند.
ورزشی**1067**9118**

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *