«نوری» نخستین مدال طلای ایران را کسب کرد


به گزارش ایرنا، رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی آسیا از صبح امروز (شنبه) با برگزاری مسابقات پنج وزن نخست در شهر «شی آن» چین آغاز شد و فردا (یکشنبه) با معرفی تیم ها و نفرات برتر به پایان می رسد.
در وزن 87 کیلوگرم، «حسین نوری» در دیدار نخست «فی پنگ» دارنده مدال برنز آسیا از چین را با نتیجه 3 بر یک مغلوب کرد و در دور دوم «ماتسو سومی» دارنده مدال نقره آسیا از ژاپن را با نتیجه 4 بر 2 شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.
نوری در این مرحله با نتیجه 3 بر یک از سد «رستم آساکولوف» دارنده مدال نقره جهان و قهرمان آسیا از ازبکستان گذشت و راهی دیدار فینال شد.
این فرنگی کار کرجی تیم ملی در فینال «کومار سونیل» از هند را با نتیجه 2 بر صفر مغلوب کرد و به مدال طلا دست یافت.
در وزن 55 کیلوگرم، «رضا خدری» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل «الهام بهرام اف» دارنده مدال نقره جوانان جهان از ازبکستان با نتیجه 4 بر 4 مغلوب شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، خدری به دیدار رده بندی راه یافت. خدری در این دیدار مقابل «آسان سلیمان اف» از قرقیزستان با نتیجه 3 بر یک مغلوب و پنجم شد.
در وزن 63 کیلوگرم، «سامان عبدولی» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم «یوشیکی یامادا» از ژاپن را با نتیجه 11 بر 2 شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.
وی در این مرحله مقابل «ارباتو تیو» از چین با نتیجه 6 بر 4 مغلوب شد و به دیدار رده بندی رفت. عبدولی در این دیدار با نتیجه 2 بر یک «کودایبرگن تورسینوف» از قزاقستان را از پیش رو برداشت و صاحب مدال برنز شد.
در وزن 77 کیلوگرم «محمدعلی گرایی» در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر از سد «کایراتبک توگولبایف» از قرقیزستان گذشت. وی در دور دوم نیز «بیلان نالگیف» از ازبکستان را با نتیجه 4 بر صفر مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. گرایی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر مغلوب «کیم هیون وو» قهرمان جهان و المپیک از کره جنوبی شد و به دیدار رده بندی رفت.
وی در این دیدار با نتیجه 9 بر صفر «نائوتسوگو شوجی» از ژاپن را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.
تا لحظاتی دیگر «امیر قاسمی منجزی» در دیدار فینال وزن 130 کیلوگرم و برای کسب مدال طلا باید به مصاف حریف خود برود.
ورزشی**1067**3783**

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *