نمایندگان کشتی ایران در المپیک نوجوانان مشخص شدند


به گزارش ایرنا، رقابت های کشتی المپیک جوانان 2018 آرژانتین در 5 وزن کشتی آزاد (48، 55، 65، 80 و 110) و 5 وزن کشتی فرنگی (45، 51، 60، 71 و 92) و با حضور 6 کشتی گیر در هر وزن برگزار می شود.
در این رقابت ها که روزهای 20 تا 22 مهر در شهر بوینس آیرس آرژانتین برگزار می شود هر کشور در هر رشته آزاد و فرنگی فقط 2 سهمیه دارد که شامل دارندگان مدال طلای رقابت های قاره ای است.
بر این اساس «امیررضا ده بزرگی» در وزن 45 کیلوگرم و «محمد نصرتی» در وزن 92 کیلوگرم فرنگی کاران کشورمان بودند که در رقابت های قهرمانی آسیا در ازبکستان صاحب مدال طلا شدند و سهمیه حضور در این رقابت ها را بدست آوردند.
البته تیم کشتی آزاد در سه وزن 65، 80 و 110 کیلوگرم صاحب مدال طلا و موفق به کسب سهمیه شد که 2 وزن توسط کادر فنی برای حضور در این رقابت ها معرفی شدند که «محمد کریمی» در وزن 65 کیلوگرم و «امیرحسین زارع» در وزن 110 کیلوگرم نمایندگان کشورمان در بازی های المپیک جوانان آرژانتین خواهند بود.
در این رقابت ها در کشتی فرنگی و در وزن 45 کیلوگرم نمایندگان ایران، هندوراس، مصر، اکوادور، بلغارستان و ترکمنستان و در وزن 92 کیلوگرم کشتی گیران ایران، مصر، برزیل، روسیه، ترکیه و ساموآ و در کشتی آزاد در وزن 65 کیلوگرم نمایندگان نیوزیلند، مصر، ایران، آمریکا، جمهوری آذربایجان و پاکستان و در وزن 110 کیلوگرم کشتی گیران مصر، ایران، مکزیک، روس، مقدونیه و استرالیه به میدان می روند.
با توجه به قوانین اتحادیه جهانی کشتی مسابقات در اوزانی که 6 نفر حضور دارند به صورت جدول «نوردیک» برگزار می شود و مسابقات هر وزن در 2 گروه 3 نفره برگزار خواهد شد و مرحله نیمه نهایی به صورت ضربدری بین نفرات اول و دوم هر گروه انجام و نفرات برنده راهی دیدار فینال می شوند و نفرات بازنده نیز دیدار رده بندی را برگزار می کنند.
کشتی ایران در دو دوره برگزاری بازی های المپیک نوجوانان در سال 2010 سنگاپور توسط «مهران شیخی» در کشتی آزاد مدال نقره و «یوسف قادریان» در کشتی فرنگی مدال برنز و در سال 2014 میلادی در نانجینگ چین توسط «محمدرضا آقانیا» و «کرامت عبدولی» در کشتی فرنگی صاحب مدال برنز شده است.
در حال حاضر تمرینات کشتی گیران برای حضور در این رقابت ها در خانه کشتی محمد بنا در حال برگزاری است.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *