نماینده ایران رکورد پاورلیفتینگ دانشجویان جهان را شکست


به گزارش ایرنا، در این مسابقات نماینده کشورمان موفق شد با کسب 2 طلا و یک نقره و ثبت رکورد 717/7 کیلوگرم، رکورد جهانی این رشته در بخش دانشجویان را 17/5 کیلوگرم ارتقا بخشد.
رئیسی که در دسته 84 کیلوگرم در این مسابقات شرکت کرده بود در حرکات اسکات با ثبت وزنه 277/5 کیلوگرمی صاحب مدال طلا شد، نماینده کشور روسیه با ثبت وزنه 257/5 در این حرکت دوم شد و نماینده کشور لهستان با ثبت وزنه 255 کیلوگرم عنوان سوم را کسب کرد.
رئیسی همچنین با ثبت حرکت 147/5 در حرکت پرس سینه نتوانست مدالی کسب کند در این حرکت نماینده ای از کشور آمریکا با ثبت رکورد 175/5 کیلوگرم مدال طلا این حرکت را بدست آورد.
این دانشجوی ایرانی در حرکت لیفت توانست با ثبت رکورد 292/5 کیلوگرم مدال نقره این بخش را کسب کرد.
در نهایت رئیسی توانست با ثبت رکورد مجموع 717/5 کیلوگرم رکود دانشجویان جهان را 17/5 کیلوگرم ارتقا دهد و تا این لحظه بهترین ورزشکار این دوره از مسابقات باشد.
بر اساس این گزارش، در پایان دومین روز رقابت های پاورلیفتینگ دانشجویان جهان تیم دانشگاه پیام نور با 18 امتیاز در رتبه دوم قرار دارد.
تا پیش از کسب سه مدال رئیسی، دانشجویان کشورمان صاحب یک ‌مدال نقره توسط نوید یزدانی شده بودند.
سیدمحسن سالاری نژاد در دسته 93 کیلوگرم نیز امروز (جمعه) به مصاف رقبای خود می رود.
سومین دوره مسابقات پاورلیفتینگ دانشجویان جهان که از 17 تیرماه به میزبانی شهر پلزن کشور چک در حال برگزاری است و تیم پاورلیفتینگ دانشگاه پیام نور به نمایندگی از دانشجوبان ایران در این دوره از مسابقات حضور دارد.
این رقابت ها تا 23 تیر ماه ادامه دارد و ایران با 4 ورزشکار در آن شرکت کرده است.
ورزشی **1828**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *