نقش مربیان سازنده کشتی در کسب قهرمانی انکارناپذیر است


«حمید باوفا» روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فرنگی کاران جوان سال گذشته در رقابت های جهانی فنلاند برای نخستین بار با کسب 3 مدال طلا، یک نقره و یک برنز قهرمان شدند که با همدلی و انسجام کادر فنی و تلاش و انگیزه مضاعف کشتی گیران توانستیم امسال با کسب 4 مدال طلا و 2 مدال برنز از عنوان قهرمانی خود در دنیا دفاع کنیم.
وی ادامه داد: البته تکرار قهرمانی در شرایطی بدست آمد که با توجه به وضعیت اقتصادی کشور، فدراسیون تمام تلاش خود را کرد تا اردوها و برنامه های تدارکاتی ما طبق برنامه انجام شود.
سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان تصریح کرد: در این میان نباید از نقش پررنگ مربیان سازنده که بدون هیچ چشمداشتی در کشور به کار سازندگی مشغولند، بگذریم و کشتی گیرانی که در اختیار تیم ملی قرار گرفتند از سطح آمادگی فنی بالایی برخوردار بودند و نتایج نمایندگان کشورمان در رقابت های جهانی اسلواکی گواهی بر این ادعاست.
باوفا در مورد اینکه آیا تیم جوانان فرنگی این پتانسیل را دارد که سال آینده و بار دیگر بر روی سکوی قهرمانی جهان بایستد، تاکید کرد: کار در مسابقات جهانی بسیار سخت است؛ روسیه اصلی ترین رقیب ما در مسابقات محسوب می شود و سایر تیم های دیگر از جمله ارمنستان و ترکیه نیز رقبای سنتی ما محسوب می شوند. امسال تیم های آسیایی همچون هند و قرقیزستان نیز رشد خوبی داشتند که این نشان می دهد دنیا روی کشتی فرنگی سرمایه گذاری ویژه ای کرده است.
وی ادامه داد: البته با توجه به اینکه ظرفیت کشتی فرنگی در کشور ما بسیار زیاد است، مربیان فعال در سراسر کشور به رشد این رشته کمک زیادی می کنند. امسال تیم نوجوانان نیز در رقابت های جهانی کرواسی عنوان قهرمانی را از آن خود کرد و نمایندگان کشورمان شایستگی آن را دارند که بار دیگر قهرمان دنیا شوند.
باوفا ضمن قدردانی از همه کسانی که به قهرمانی تیم کشتی فرنگی جوانان در رقابت های جهانی کمک کرده اند، خاطرنشان کرد: امیدوارم نسل بعدی کشتی ایران بتواند در بازی های المپیک نیز کشتی فرنگی را صاحب مدال کنند.
تیم کشتی فرنگی جوانان ایران در رقابت های جهانی اسلواکی با کسب 4 مدال طلای پویا ناصرپور، امین کاویانی نژاد، محمدهادی ساروی و امین میرزازاده در اوزان 55، 72، 87 و 130 کیلوگرم و 2 مدال برنز علیرضا نجاتی و یوسف حسینوند در وزن های 60 و 67 کیلوگرم با کسب 136 امتیاز، از عنوان قهرمانی خود در سال گذشته دفاع کرد.
پس از ایران، تیم روسیه با 131 امتیاز دوم و ارمنستان با 83 امتیاز سوم شد.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *