نفرات تیم ملی جوانان کوراش مشخص شدند


مدیر تیم‌های ملی کوراش روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این دوره از مسابقات کوراش کارانی از استان های تهران، سیستان و بلوچستان، مازندران، البرز، خراسان رضوی و خراسان شمالی شرکت داشتند.
کوروش خسرویار افزود: در پایان این مسابقات در وزن 60 کیلوگرم حسین سعیدی برجی، سعید طالبی نیا و امیر حسین یزدانی و جواد جوان و در وزن 66 کیلوگرم صادق آذرنگ، سعید علیزاده و محمدرضا قره‌چورلی و محسن نیستانی مقام های اول تا سوم را کسب کردند.
وی گفت: همچنین در وزن منفی 73 کیلوگرم امیرحسین عزیزی خور، ابراهیم محمدی و علی شرفی و سعید عباسی، در 81 کیلوگرم پوریا مهنانی، امیرمحمد رمضانی و حامد قرائی و مهرداد پولادی و در منفی 90 کیلوگرم علی صبوحی، علی مولایی و علیرضا میرزایی و محمدرضا وحدانی موفق به کسب عناوین اول تا سوم شدند
خسرویار اظهار داشت: مرتضی مختارزاده، صادق محمدزاده و محمد مرگن و ایمان نیستانی نیز در منفی 100 کیلوگرم و حسین روحانی، علی زارع زاده و شهروز ساجدی در مثبت 100 کیلوگرم در جایگاه های اول تا سوم این مسابقات قرار گرفتند.
وی یادآور شد: با توجه به نزدیکی مسابقات در بیشتر وزن ها دو نفر به عنوان نفر سوم برگزیده شدند.
دبیر انجمن کوراش کشور افزود: برگزیدگان این مسابقات به اضافه کسانی که در مسابقات آسیایی و جهانی مقام آور بودند به اردوی آمادگی تیم ملی کوراش دعوت می شوند.
وی گفت: بر این اساس بعد از برگزاری دو مرحله اردوی آمادگی ریزش‌هایی خواهیم داشت که در نهایت ترکیب اصلی برای اعزام به مسابقات آسیایی تایلند مشخص خواهد شد.
خسرویار سطح کیفی مسابقات را خوب ارزیابی کرد و گفت: در این دوره از مسابقات مدعیان تیم ملی از استانهای مختلف با هم به رقابت پرداختند ولی مدعیان اصلی و کیفی کوراش در استان خراسان رضوی و خراسان شمالی هستند.
خسرویار اظهار داشت: بلافاصله بعد از این مسابقات و در هفته آینده اولین مرحله اردوی آمادگی جهت حضور در مسابقات آسیایی تایلند به میزبانی بجنورد به مدت 2 هفته برگزار خواهد شد.
وی افزود: مرحله دوم اردوی آمادگی به احتمال زیاد به میزبانی رشت برگزار می‌شود که آب و هوایی نزدیک تر به تایلند دارد و بعد از آن نیز متصل به اعزام خواهد بود.
به گزارش ایرنا، مسابقات آسیایی کوراش 27 تا 30 خرداد ماه در 7 وزن آقایان و 8 وزن بانوان به میزبانی تایلند برگزار می شود.
خراسان شمالی مردادماه امسال نیز اردوی مشترک بین المللی کوراش را میزبانی خواهد کرد.
در نخستین دوره مسابقات کوراش جوانان آسیا که سال 96 در بجنورد برگزار شد، ورزشکارانی از 14 کشور شرکت داشتند.
خراسان شمالی یک هزار و 400 ورزشکار بیمه شده در رشته کوراش و جودو دارد.
این استان به دلیل رواج کشتی بومی باچوخه، یکی از قطب های اصلی ورزش های رزمی کوراش و جودو در کشور است و تاکنون قهرمانان زیادی به کشور معرفی کرده است.
این در حالی است که امتیاز برگزاری مسابقات بین المللی کوراش، که قرار بود فروردین امسال به میزبانی خراسان شمالی برگزار شود، به علت عدم همراهی مسئولان، از این استان گرفته شد.
ط/ 6042

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *