نتایج تیم های ملی کشتی در مجلس بررسی می شود


به گزارش ایرنا از خانه ملت، «علی اصغر یوسف نژاد» درباره نتایج مسابقات تیم های ملی کشتی در رقابت های جهانی مجارستان و نامه رسول خادم به رئیس جمهوری افزود: در حال پیگیری برای برگزاری جلسه‌ای هستم تا با کادر فنی و مسئولان فدراسیون کشتی درباره وضعیت تیم و موقعیت‌های موجود، بحث و بررسی شود تا این قضیه و نتایج تیم های ملی را به صورت کارشناسی واکاوی کنیم.
نماینده مردم ساری در مجلس اظهار داشت: اصل قضیه این است که تیم کشتی آزاد ایران از 60 مدال مسابقات، فقط سه مدال گرفت و حتی یک نقره و طلا هم به دست نیاورد. کشتی‌گیران ما در لحظات پایانی از نظر قدرت بدنی کم می‌آورند در حالی که با میادین جهانی ناآشنا نبودند.
وی با بیان اینکه مسئولان فدراسیون و کادر فنی تیم های ملی زحمت کشیده اند، ادامه داد: در برخی مواقع خود کشتی‌گیر مشکل داشت. چطور یک کشتی گیر حرفه‌ای، مبارزه ای را که تا لحظات پایانی پیش است، در پنج ثانیه آخر واگذار می‌کند؟ یا سبک کشتی آنها در قبال کشتی‌گیران دیگر کشورها تنظیم نبود، زیرا نحوه مبارزه با کشتی‌گیر آمریکایی به دلیل قدرت بدنی بالا با کشتی‌گیران اروپایی که فنی‌تر و تخصصی تر رفتار می‌کنند، باید متفاوت باشد.
نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس با اشاره به مباحث ارزی در نامه رسول خادم نیز گفت: فکر نمی‌کنم اصل و اساس و پایه این اتفاقات، مساله ارزی باشد یا تمام موضوعات مربوط به وضعیت کشتی ایران در بوداپست به دلیل امور مالی باشد. با این حال ما این موضوعات را به دقت تعقیب خواهیم کرد.
تیم ملی کشتی آزاد ایران در پیکارهای قهرمانی جهان با سه مدال برنز در رده ششم قرار گرفت و تیم ملی کشتی فرنگی نیز با یک مدال برنز، یازدهم شد. نتایج ضعیف تیم های ملی در حالی رقم خورد که کشتی ایران در مسابقات جهانی حتی یک فینالیست نیز نداشت.
ورزشی**1067**2024

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *