نباید با عوام فریبی قهرمانی جوانان جهان را بزرگ کنیم


«عطار اشرفی» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همه پیشکسوتان و قهرمانان می دانند که قهرمانی با امتیاز برای وزنه برداری ایران مهم نیست و اعزام تیمی کامل با هزینه های زیاد به مسابقاتی که بسیاری از قدرتهای جهان در آن حضور نداشتند، توجیه فنی ندارد.
وی اظهار داشت: اینکه بخواهیم با عوام فریبی این قهرمانی را بزرگ کنیم به وزنه برداری کشورمان ضربه زده ایم در حالی که می توانستیم نیمی از هزینه های اعزام تیم کامل ایران به پیکارهای جهانی را که متاسفانه برخی ملی پوشان نیز در حد و اندازه خود ظاهر نشدند، برای برنامه های استعدادیابی در استان ها هزینه کنیم.
وی اظهار داشت: تیم های قدرتمند جهان هزینه های زیادی را برای انجام استعدادیابی انجام می دهند و در همین پیکارهای قهرمانی جهان بسیاری از تیم ها با تعداد محدودی شرکت کننده حضور داشتند و توانستند از نظر مدالی عملکرد خوبی داشته باشند، چرا که عنوان تیمی برای آنها اهمیتی ندارد.
اشرفی ادامه داد: به غیر از بازی های آسیایی، پیکارهای جهانی و بازی های المپیک به نظر من نیازی نیست که با تیمی کامل راهی رقابت های جهانی نوجوانان و جوانان شویم و سپس با کسب تعداد محدودی مدال و تنها با امتیاز قهرمان جهان شویم، چرا که سودی برای وزنه برداری ایران و برنامه های استعدادیابی این رشته ندارد.
وی بیان داشت: متاسفانه رییس فدراسیون به گونه ای با پیشکسوتان، قهرمانان و بزرگان این رشته برخورد کرده که همه آنها خانه نشین شده اند و تعدادی دیگر در شورای عالی فنی حضور دارند که فقط می گویند «چشم» و با این کار وزنه برداری کشورمان نابود خواهد شد. متاسفانه اکنون خانواده ها دیگر علاقه ای ندارند که فرزندانشان در وزنه برداری فعالیتی داشته باشند در حالی که استعدادهای خوبی در کشور وجود دارد.
رقابت های وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان روزهای 15 الی 23 تیر در تاشکند ازبکستان برگزار شد و تیم وزنه برداری جوانان ایران در پیکارهای قهرمانی سال 2018 جهان، در مجموع با کسب 512،8 امتیاز برای سومین سال متوالی قهرمان جهان شد.
برای تیم ایران در این رقابت ها «حسین سلطانی» (دسته 77 کیلوگرم) دو نقره و یک برنز، رسول معتمدی (دسته 94 کیلوگرم) یک برنز، امیر عزیزی (دسته 105 کیلوگرم) یک مدال برنز و علی داودی (به اضافه 105 کیلوگرم) دو طلا و یک نقره کسب کردند.
ازبکستان با 436،8 امتیاز و ترکیه با 436،8 امتیاز به ترتیب نایب قهرمان و سوم شدند. آمریکا نیز با 407،8 امتیاز در رده چهارم قرار گرفت.
عنوان قهرمانی ایران در پیکارهای جهانی در حالی به دست آمد که از نظر مدالی تیم ایران در جایگاه ششم قرار گرفت.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *