ناشنوایان جوان ایران نایب قهرمان کشتی آزاد جهان شدند


به گزارش ایرنا از فدراسیون ورزش های ناشنوایان، تیم ملی کشتی آزاد جوانان ناشنوای ایران در مجموع با کسب 160 امتیاز نایب قهرمان شد، تیم روسیه با 230 امتیاز قهرمان شد و تیم ترکیه با 136 امتیاز بر سکوی سوم ایستاد.
نتایج کشتی گیران ناشنوا ایران در 10 وزن رقابت های قهرمانی جهان کشتی روسیه به شرح زیر است :
در وزن 57 کیلوگرم «رضا علی‌نژاد» در دور نخست با نتیجه 14 بر 3 در برابر کشتی گیر روسیه مغلوب شد، در دور دوم به دلیل عدم حضور حریف بلغار به دور بعد صعود کرد. علی نژاد در ادامه با نتیجه 12 بر 2 کشتی گیر ترکیه را شکست داد و در فینال 12 بر یک مقابل حریف میزبان شکست خورد و به مدال نقره رسید.
در وزن 61 کیلوگرم «خشایار قیصری فیروز» در دور اول برابر حریف میزبان با ضربه فنی مغلوب شد و در پیکار با حریف قزاقستانی با نتیجه 9 بر 7 شکست خورد و پنجم شد.
در 65 کیلوگرم «ناصر کریمی» در دور نخست برابر کشتی گیر میزبان با نتیجه 10بر صفر مغلوب شد. وی در دور بعد حریف ترکیه خود را ضربه فنی کرد، اما در رقابت های رده بندی با نتیجه 12 بر صفر از حریف قراقستانی شکست خورد و به مدال برنز رسید.
در 70 کیلوگرم «عرفان توتونچی» در دور اول با نتیجه 10 بر صفر نتیجه را به کشتی گیر هند واگذار کرد سپس 13 بر 3 از حریف قزاقستانی شکست خورد و در نهایت به دلیل مصدومیت نتوانست در برابر حریف ترکیه روی تشک برود و به عنوان پنجمی رسید.
در 74 کیلوگرم «حمیدرضا کنعانی» در دور نخست و در پیکار با کشتی گیر روس با نتیجه 5-2 به برتری رسید و در مصاف با حریف قزاقی خود 2-2 شکست خورد. کنعانی به دلیل عدم حضور حریف بلغار به دور بعد صعود کرد و توانست 9-0 کشتی گیر ترک را شکست دهد و به مدال برنز دست یافت.
در 79 کیلوگرم «حمیدرضا خواجه» در دور اول به دلیل عدم حضور کشتی گیر قزاق به دور بعد صعود کرد و در برابر کشتی گیر ترک 14 بر 3 مغلوب شد. خواجه برابر حریف میزبان ضربه فنی شد و به مدال برنز رسید.
در 84 کیلوگرم «سیدعلی عباسپور» در مصاف با حریف قزاق با ضربه فنی، مغلوب شد و 11 بر یک برابر حریف میزبان شکست خورد. عباسپور کشتی گیر ترکیه را با نتیجه 18 بر 7 شکست و داد و حریف بلاروس را ضربه فنی کرد و به مدال برنز رسید.
در 92 کیلوگرم «علی شکیبازاده» در دور اول به دلیل عدم حضور کشتی گیر ترک به دور بعد صعود کرد و برابر حریف هندی با ضربه فنی به برتری رسید. شکیبازاده در پیکار با کشتی گیر میزبان 11بر صفر مغلوب شد و به مدال نقره رسید.
در 97 کیلوگرم «مهدی ملکوتی اصل» در مصاف با کشتی گیر ترک ضربه فنی شد و در برابر کشتی گیر میزبان 10برصفر مغلوب شد. ملکوتی با نتیجه 10 بر صفر حریف قزاق را شکست داد و به مدال برنز رسید.
در 120 کیلوگرم «سعید فروتن‌نژاد» کشتی گیر میزبان را با ضربه فنی شکست داد و به مدال طلا دست یافت.
ورزشی **1828**1368

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *