میزان تفکیک پسماند پایتخت از سه درصد به ۱۸ درصد افزایش یافتبه گزارش خبرنگار ایرنا، علی نوذرپور عصر دوشنبه در آیین رونمایی از نخستین پلتفرم هوشمند مدیریت پسماند در منطقه ۲۲ با بیان اینکه در زمان تدوین قانون بلدیه مهمترین وظیفه مدیریت شهری موضوع پسماند بود خاطرنشان کرد: این موضوع، آنگونه که باید مورد توجه قرار نگرفت.

وی یادآور شد: تا سال ۸۳ در قانون شهرداری به جز یک بند، هیچ بند و ماده دیگری در این زمینه وجود نداشت تا زمانی که قانون مدیریت پسماند نوشته شد که البته این قانون نیازمند اصلاح و بازنگری است.

نوذرپور با اشاره به اینکه در حوزه اجرایی مدیریت پسماند مهمترین اقدامی که مورد توجه قرار گرفت دفن بهداشتی بود اظهارداشت: کمی بعد موضوع دفن مهندسی پسماند و اواخر دهه ۸۰ برای نخستین بار موضوع تفکیک از مبدا مطرح شد.

شهردار منطقه ۲۲ تأکید کرد: در این قوانین مقرر بود در ابتدای سال ۹۱ صد درصد پسماند خشک و تر تفکیک و بازیافت شود.

نوذرپور خاطرنشان کرد: سند مدیریت پسماند که سال ۹۳ در دولت به تصویب رسید مسئولیت اصلی را متوجه وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت کشور، سازمان حفاظت محیط زیست، سازمان استاندارد و شهرداری کرده است.

وی با بیان اینکه این سند مهمترین سند در این زمینه است که باید مورد توجه قرار گیرد گفت: تجربه دنیا نشان می دهد این امر قابل دسترس است به شرط آنکه عزم و اراده ای در همه ارگان ها و سازمان ها ایجاد شود.

تهرام/۹۳۵۳/‏/‏۶۱۳۹

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *