«میری» در تلاش برای راهیابی به بازی های آسیایی جاکارتاست


جلیل باقرلو روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این ملی پوش ارومیه ای وزن 85 کیلوگرم که پیش از این به مقام هفتم جهان دست یافته بود، همواره یک پای ثابت تیم های ملی در مسابقات قهرمانی آسیا و جهانی است.
وی با تاکید بر اینکه میری از فروردین سال جاری به طور مستمر همراه با سایر ملی پوشان تمرین های دشواری را پشت سر گذاشته است، اضافه کرد: این ورزشکار از آمادگی خوب و بالایی برخوردار است و شانس بسیار زیادی برای حضور در جاکارتا دارد.
دبیر هیات وزنه برداری آذربایجان غربی ادامه داد: برای جلوگیری از ایجاد خستگی و بروز فاصله بین تمرین های تیم ملی بازیکنان در مواقع استراحت نیز در تهران می مانند تا از تجربه های مربیان تیم ملی بیشتر استفاده کنند.
باقرلو با اشاره به رکورد ثبت شده این وزنه بردار، گفت: علی میری در بخش تک ضرب وزنه 170 کیلوگرمی و در بخش 2 ضرب نیز وزنه 210 کیلوگرمی را مهار کرده و رکوردهای لازم برای ورود به تیم ملی را کسب کرده است.
وی ادامه داد: این وزنه بردار 22 ساله اهل ارومیه حدود هشت سال به صورت حرفه ای این ورزش را دنبال کرده و نخستین وزنه بردار جوان استان بوده که در هفت سال گذشته عضو ثابت تیم ملی وزنه برداری است.
به گزارش ایرنا علی میری در رقابت گروه A دسته 85 کیلوگرم رقابت های جهانی آمریکا در حرکت یک ضرب و 2 ضرب با مجموع وزنه 348 کیلوگرم در جایگاه هفتم جهان قرار گرفت.
وی همچنین با مهار 361 کیلوگرم وزنه در مجموع یک و 2 ضرب مقام سوم مسابقات وزنه برداری ترکمنستان که در اواخر شهریور سال 1396 برگزار شد را به دست آورده است.
مسابقات وزنه‌برداری در 2 رقابت یک ‌ضرب و 2 ضرب انجام می‌شود و در هر بخش وزنه‌بردار حق انجام سه حرکت را دارد؛ موفقیت در وزنه‌برداری فقط به قدرت بدنی بستگی ندارد، توانایی‌های پرتابی بدن (قدرت انفجاری) برای اجرای سریع حرکت در موفقیت وزنه‌برداران نقش دارد و حرکت های وزنه‌برداری در مقایسه با حرکت های قدرتی دیگر از جابجایی بیشتر و دامنه حرکتی وسیع تری تشکیل می‌شود.
این ورزش از نخستین دوره بازی‌های المپیک (1896) جزو رشته‌های المپیکی بود اما وزنه‌برداری زنان از المپیک 2000 سیدنی وارد برنامه المپیک شد؛ اکنون وزنه‌برداری در بخش مردان در هشت وزن و در زنان در هفت وزن برگزار می‌شود.
8135/3072

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *