موفقیت کشتی ایران در رده های سنی پایه چشمگیر بوده است


حمید بنی تمیم روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی نوجوانان ایران اردیبهشت ماه امسال موفق به کسب مقام قهرمانی قهرمانی آسیا در تاشکند ازبکستان و کسب سهمیه بازی های المپیک 2018 نوجوانان آرژانتین شدند.
وی بیان کرد: در ادامه موفقیت های کشتی گیران نوجوان کشورمان آزادکاران ایرانی با قرار گرفتن بر سکوی قهرمانی مسابقات جهانی کرواسی پس از 22 سال جام قهرمانی را بالای سر بردند.
وی ادامه داد: در بخش جوانان نیز تیم های کشتی آزاد و فرنگی ایران در مسابقات قهرمانی آسیا که تیر ماه امسال در دهلی نو برگزار شد، مقام قهرمانی این رقابت ها را نصیب خود کردند.
نایب رییس فدراسیون کشتی گفت: کسب عنوان قهرمانی جوانان جهان توسط تیم ملی فرنگی و مقام سومی جهان توسط آزادکاران جوان ایران طی شهریور ماه امسال در کشور اسلواکی از دیگر موفقیت های کسب شده در نیمه نخست سال جاری به شمار می رود.
بنی تمیم در خصوص دلیل برگزار نشدن مسابقات جام جهانی 2018 کشتی به میزبانی ایران بیان کرد: به دلیل نزدیک بودن زمان برگزاری مسابقات جهانی سال جاری با زمان برگزاری مسابقات جام جهانی ایران و کاهش آمادگی اغلب کشورها تصویب شد که این پیکارها در سال 2018 میلادی برگزار نشود.
وی ادامه داد: امسال مسابقات جهانی مجارستان با یک ماه تاخیر در اواخر مهر ماه برگزار می شود و اغلب کشورها به دلیل فاصله کوتاه بین پایان این رقابت ها با مسابقات جام جهانی نمی توانند شرایط مناسبی برای حضور داشته باشند و تقاضای لغو رقابت های جام جهانی را کردند.
بنی تمیم گفت: همچنین نابسامانی و افزایش قیمت ارز و دلار و آماده نبودن سالن مسابقات در شهرستان خوزستان به عنوان محل برگزاری جام جهانی 2018 کشتی فرنگی از دیگر دلایل لغو این رقابت ها بود.
وی از حضور 16 تیم در جریان رقابت های لیگ کشتی فرنگی و آزاد کشور خبر داد و گفت: حمایت بخش خصوصی از تیم های باشگاهی حاضر در لیگ نسبت به سایر رشته های ورزشی وضعیت خوبی دارد و شاهد پویایی در لیگ کشور هستیم.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری رقابت های لیگ بانوان در کشور گفت: حضور بانوان در رشته های آلیش و کلاسیک نشان از توسعه و گسترش این رشته بوده و نویدی روشن جهت حضور در میادین آسیایی و بین المللی است.
به گزارش ایرنا نایب رییس فدراسیون کشتی جهت شرکت در مجمع انتخاباتی هیات آذربایجان غربی به شهر ارومیه سفر کرده است.
در این مجمع ‘کیومرث پورایراندوست’ با کسب 17 رای به مدت چهار سال هدایت هیات کشتی استان را بر عهده گرفت.
7156/2093

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *