ملی پوش کُشتی فرنگی: در حقم اجحاف کردند


«شهاب قوره جیلی» فرنگی کار وزن 130 کیلوگرم یکی از معترضین به این فهرست اعلامی است که با انتشار پستی کنایه آمیز در صفحه شخصی خود بدون آنکه اشاره ای به فدراسیون و کادر فنی تیم ملی کشتی داشته باشد، نارضایتی خود را اعلام کرد.
این قهرمان تحصیل کرده سنگین وزن کشورمان روز چهارشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: به عنوان یک ورزشکار به تصمیمات و صلاحدید شورای فنی احترام می گذارم و تابع نظر فدراسیون کشتی هستم. اما طبیعتا نمی توانم از اتفاقات رخ داده راضی باشم. گرچه عهد کرده ام فقط روی تشک با رقیبانم مبارزه کنم و حرفهایم را آنجا بزنم اما هفت ماه تمام ذهنم درگیر وقایعی بود که از آن می ترسیدم.
قوره جیلی ادامه داد: هفت ماه تمام به جای فکر کردن به رقبای خارجی به روزهای این چنینی می اندیشیدم. به اینکه این همه تلاش و مشقت من دیده نشود که اینطور هم شد.
عضو تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان در مسابقات جهانی ۲۰۱۷ ادامه داد: به عنوان تنها ملی پوش حاضر در مسابقات جهانی که در همه مراحل مسابقات انتخابی تیم ملی حضور داشتم برای خودم این شانس را متصور بودم که عضو تیم ملی در بازیهای آسیایی باشم. من روی قهرمانی در این رقابتها و مزایای آن حساب می کردم. معافیت از خدمت و پاداش هایی که برای یک شهروند منطقه محروم و ضعیف شهر قدس چشمگیر و کارگشا بود؛ اما نشد. البته دنیا برای من به آخر نرسیده و مسابقات جهانی مجارستان و بازیهای المپیک ۲۰۲۰ را پیش رو دارم. برای رسیدن به بالاترین سکوی قهرمانی حتی یک لحظه هم از تمرین و تلاش فروگذار نخواهم کرد.
قوره جیلی در خصوص مطلب منتشر شده در صفحه شخصی خود نیز گفت: زمانی که فهرست تیم ملی اعلام شد انگار دنیا را روی سرم خراب کردند. بخصوص اینکه 2 بار در مسابقات انتخابی و تورنمنت گرجستان برابر نفر منتخب شورای فنی تیم ملی کشتی فرنگی پیروز شده بودم اما او را بر من که به زعم خودم و بسیاری از کارشناسان بهتر بودم، ترجیح دادند. دلیل انتشار آن مطلب اعتراضی همین مساله بود. اگرچه چند روز پس از انتشار آن به پاس احترام رسول خادم رییس فدراسیون و اعضای شورای فنی کشتی آن را حذف کردم.
قهرمان سابق کشتی فرنگی جوانان جهان از خادم به عنوان الگوی اخلاقی خود یاد کرد و گفت: وقتی مدیری همچون او در راس فدراسیون کشتی باشد با ناملایمتی ها هم می توان ساخت و کنار آمد، چرا که یقین پیدا می کنی نادیده گرفتنت تعمدی نبوده است. خادم فردی است که بعد از اتفاقات سال ۲۰۱۰ که منجر به کناره گیری من از کشتی شد مرا به این رشته بازگرداند و همیشه حامی من بوده است.
وی در ادامه از رویای شیرین رسیدن به طلای بازیهای المپیک به عنوان مهمترین هدفش یاد کرد و اضافه کرد: شاید تصور رسیدن به چنین عنوانی در سنگین وزن کشتی فرنگی با حضور مدعیان قدرتمند و صاحب عنوان دور از ذهن باشد اما من با این رویا زندگی می کنم.
گفتنی است، بر اساس تصمیم شورای فنی تیم ملی کشتی فرنگی بهنام مهدی زاده در بازیهای آسیایی جاکارتا و شهاب قوره جیلی در مسابقات جهانی ۲۰۱۸ مجارستان حاضر خواهند بود.
این در حالیست که قوره جیلی در مسابقات انتخابی تیم ملی و تورنمنت بین المللی گرجستان دو بار بر مهدی زاده غلبه کرده است.
ورزشی**9144**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *