ملی پوش کشتی آزاد: توانایی کشتی گرفتن در سه وزن را دارم


به گزارش ایرنا، «علیرضا کریمی» آزادکار وزن 86 کیلوگرم ایران که مدال برنز پیکارهای قهرمانی سال 2015 و حتی سابقه حضور در بازی های المپیک 2016 را در این وزن دارد، بعد از تغییر وزن حسن یزدانی از 74 به 86 کیلوگرم در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی در سال جاری ترجیح داد شانس خود را در وزن 92 کیلوگرم امتحان کند.
البته او در این راه حریف سرسختی همچون «محمد جواد ابراهیمی» دارنده مدال طلای جوانان جهان را در پیش دارد که اتفاقا ابراهیمی در تورنمنت بین المللی گرجستان با کسب مدال نقره عملکرد بهتری از کریمی داشت.
کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد که در این سال ها دستش برای انتخاب آزادکار ششدانگ در وزن 97 کیلوگرم خالی بود و مدعیان حاضر در اردوی تیم ملی نتوانستند خواسته های آنان را برآورده کنند در نهایت در یک تصمیم عجیب، علیرضا کریمی برای وزن 97 کیلوگرم در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا انتخاب شد که اتفاقا با کشتی های بسیار زیبا و جسورانه مدال طلا را به سینه آویخت تا نشان دهد که از توانایی ها و ظرفیت های بالقوه زیادی برخوردار است.
کریمی روز سه شنبه در حاشیه اردوی تیم ملی کشتی آزاد درباره ادامه حضورش در وزن 97 کیلوگرم گفت: هنوز هیچ چیز برای انتخاب نفر نخست وزن 97 کیلوگرم در پیکارهای قهرمانی سال 2018 جهان در بوداپست مجارستان مشخص نیست. با توجه به شرایط وزنی که حدود 92-91 کیلوگرم است، توانایی کشتی گرفتن در هر سه وزن را دارم البته تصمیم نهایی با کادر فنی و مربیان تیم ملی است.
این آزادکار کرجی تیم ملی در عین حال خاطر نشان کرد: اگر شرایط وزنی‌ متناسبی داشته باشم، توانایی کشتی گرفتن در وزن 97 کیلوگرم را هم دارم البته با توجه به فاصله کوتاه باقی مانده تا پیکارهای جهانی مجارستان، فکر نمی‌کنم امسال بتوانم در این وزن کشتی بگیرد، اما شاید برای مسابقات آتی با افزایش منطقی وزن، در 97 کیلوگرم کشتی بگیرم.
این آزادکار گیلانی تیم ملی در مورد رقابت نزدیک با دیگر مدعی وزن 92 یعنی «محمد جواد ابراهیمی» برای حضور در مسابقات جهانی، افزود: تا دو هفته مانده به مسابقات جهانی چیزی مشخص نیست و همه چیز به تصمیم کادر فنی بستگی دارد و براساس توانایی فنی بهترین فرد را انتخاب خواهند کرد.
دارنده مدال طلای وزن 97 کیلوگرم کشتی آزاد بازی‌های آسیایی درباره رقابت با حریفان عنوان‌دار در جاکارتا، تصریح کرد: در سنگین وزن، کشتی گیرانی که سبک‌تر هستند با توجه به شرایط فنی، فیزیک بدنی و سرعت، راحت تر می توانند با حریفان مبارزه کنند. البته من هم اولین تجربه‌ام را در این وزن پشت سر می‌گذاشتم اما چون در تمرینات با کشتی‌گیران سنگین وزن تمرین می‌کردم راحت بودم و مشکلی نداشتم.
کریمی درباره مراسم تقدیر از مدال‌آوران کشتی در بازی‌های آسیایی گفت: حامی مالی فدراسیون کشتی، لطف کردند و در کوتاه‌ ترین زمان ممکن بعد از پایان این رقابت‌ها پاداش‌های ما را همانطور که وعده داده بود اهدا کرد، شاید در کمتر فدراسیونی شاهد چنین کارهایی باشیم.
وی ادامه داد: امیدوارم مسوولان وزارت ورزش و جوانان و ‌کمیته ملی المپیک نیز به این صورت قدر زحمات ورزشکاران و قهرمانان را بدانند. البته ما برای این جوایز روی تشک نمی‌رویم و اگر اینگونه بود، دنبال کارهای دیگر می‌رفتیم. هدف اصلی ورزشکاران شاد کردن دل مردم و به اهتزاز درآوردن پرچم ایران در مسابقات بین‌المللی است، اما تشویق‌های مالی نیز بی‌تاثیر نیست و به ما در این شرایط اقتصادی انگیزه مضاعف می‌دهد.
ورزشی**1067**1597

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *