ملی پوشان کشتی در دقایق پایانی از نظر بدنی کم می آوردند


اکبر نصیری شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه نتیجه ضعیف کشتی گیران دل دوستداران این رشته ورزشی را آزرده خاطر کرد، افزود: باید توسط کارشناسان بررسی شود که آیا تغذیه نادرست بوده، مربی کم کاری کرده یا اینکه شرکت در اردوها و تورنمنت های بین الملی مناسب نبوده است.
وی تاکید کرد: نتایج ضعیف تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران در رقابت‌های جهانی 2018 مجارستان باید از سوی کارشناسان، بررسی و علت یابی شود، ملی پوشان اعزامی ایران به این پیکارها در مقابل حریفان توانمند نشان ندادند و در واقع در حد انتظار ظاهر نشدند.
وی اظهار داشت: کشتی گیران باید به روز باشند تا در رقابت های جهانی که با حضور برترین ها برگزار می شود مقابل حریفان کم نیاورند.
این داور بین المللی کشتی خاطرنشان کرد: اینکه گفته شود بر روی کشتی گیران کار نشده بود حرف صحیحی نیست اما نباید اوزان کشتی گیران در چنین شرایطی پائین آورده می شد که این نیز باعث ضعف و تقلیل توان آنان در رویارویی با حریفان می شود.
وی، تصریح کرد: به نظر می رسد اردوهای تیم ملی کشتی نباید در یک محل خاص برگزار شود و بهتر است محل های در نظر گرفته شده برای برپایی اردو، برای کشتی گیران جذاب باشد و از طرفی نیز برای ارتقا روحیه و انگیزه ورزشکاران لازم است برنامه های تفریحی نیز در برنامه اردونشینان گنجانده شود.

**پایین آوردن وزن کشتی گیران مشکلات را مضاعف کرد
پیشکسوت کشتی زنجان و ایران نیز گفت: تیم ملی کشتی ایران با شرایط بدی عازم این رقابت های جهانی شد و پایین آوردن وزن کشتی گیران نیز مشکلات را مضاعف تر کرد.
محمد عادلپور افزود: تیم های کشتی آمریکا، روسیه و ترکیه از یک هفته قبل در این کشور اردو زده بودند اما کشتی گیران ایران یک روز مانده به زمان وزن کشی به محل مسابقات رسیدند و در واقع خسته و کم رمق به نظر می رسیدند.
وی اظهار داشت: در کشتی آزاد کسب سه نشان برنز و در فرنگی نیز یک برنز، به هیچ وجه نتیجه مطلوب و راضی کننده نبود و شاید اگر آرتور الکسانیان، حریف ارمنسانی که قهرمان جهان و المپیک بر روی تشک می آمد، مهدی علیاری، هم در دیدار رده بندی وزن 97کیلوگرم به این نشان نیز نمی رسید.
این داور درجه یک بین المللی گفت: دلایل ضعف تیم ملی کشتی ایران در مسابقات جهانی که در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد باید از سوی دست اندرکاران و کارشناسان کشتی، مورد بررسی دقیق قرار گیرد چراکه کسب نتیجه ضعیف دل عموم علاقه مندان و دست اندرکاران امر ورزش کشور را به درد آورد و آه از نهاد همه بلند کرده است.
عادلپور افزود: ایران یکی از قطب های اصلی کشتی جهان است و کسب چنین نتیجه ضعیفی به هیچ وجه نمی تواند مورد قبول واقع شود.
رقابت های کشتی فرنگی بزرگسالان قهرمانی جهان طی روزهای سوم تا ششم آبان ماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد و تیم ایران توسط «مهدی علیاری» در وزن 97 کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.
در پایان این رقابت ها تیم روسیه با 178 امتیاز، مقتدرانه به عنوان قهرمانی رسید و تیم های مجارستان و ترکیه به ترتیب با 75 و 60 امتیاز دوم و سوم شدند. تیم ایران نیز با 39 امتیاز در جایگاه یازدهم قرار گرفت.
6084/8068

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *