مقام ورزشی: مدال آوران کارت هدیه پاداش می گیرند


اسبقیان روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: پس از ارائه حواله های سکه قهرمانان به رئیسان فدراسیون ها و نمایندگان ورزشکاران در اول خردادماه امسال، وزارت ورزش وجوانان اعتبار مربوط به تامین سکه ها را پس از یک هفته به فدراسیون های مدال آور واریز کرد و اکثر فدراسیون ها در همان مقطع پاداش های خود را دریافت کردند.
وی ادامه داد، نرخ سکه همان روز بین 19 تا 20 میلیون ریال بود که برخی فدراسیون ها اندکی از ما به تفاوت آن را پرداخت کردند.
مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها اضافه کرد: تصمیم گرفته شد با توجه به افزایش قیمت سکه، آن دسته از فدراسیون هایی که هنوز برای پاداش خود اقدام نکرده اند، معادل نرخ همانروز کارت هدیه دریافت کنند.
مراسم تجلیل از دو هزار و 171 تن از مدال آوران و قهرمانان ورزش سال های 96-95 و تیم فوتسال زنان ایران با حضور حجت الاسلام والمسلمین «حسن روحانی» رییس جمهوری برگزار شد و حواله ۲۵ هزار و ۷۰۰ سکه بهار آزادی به رئیسان فدراسیون‌های ورزشی تحویل داده شد.
اما در این میان فدراسیون کشتی در نامه ی به «مسعود سلطانی فر» وزیر ورزش و جوانان، پرداخت 1،5 میلیارد تومان کسری مبلغ واریزی جوایز مدال آوران کشتی در سال های 95 و 96 را خواستار شد.
فدراسیون کشتی مدعی است، بلافاصله پس از مراسم تجلیل توسط رییس جمهـوری، با پیگیری مراحل اداری، از بانک مرکزی برای دریافت سکه ها اقدام شد، اما در زمان دریافت جوائز، بانک مرکزی اعـلام کرد کـه بـه دلیل افزایش قیمت سکه، پول واریز شده از سوی وزارت ورزش و جوانان بیش از یـک و نـیم مـیلیارد تـومان کسری دارد.

** تیم ملی فوتبال در صورت شادی مردم دوباره تکریم می شود
اسبقیان درباره پاداش تیم ملی فوتبال ایران در صورت کسب تساوی یا پیروزی برابر تیم های اسپانیا و پرتغال در جام جهانی 2018 روسیه گفت: چنانچه کسب این دو نتیجه در هر دیدار خوشحالی مردم را در پی داشته باشد، به طور یقین وزارت ورزش وجوانان بی توجه نخواهد بود و ورزشکاران را تکریم خواهد کرد.
وزارت ورزش وجوانان روز گذشته- یکشنبه- پاداش پیروزی تیم ملی ایران بر مراکش را پرداخت کرد.
وی به برخی از اظهارات درباره پیروزی تیم فوتبال ایران برابر مراکش که گل به خودی عنوان کردند، انتقاد کرد و گفت: بازیکنان در میدان رقابت با روحیه و آمادگی بالا حاضر شدند و با بیان این اظهارت نباید از ارزش های تیم کاسته شود.
این مقام ورزشی اظهار امیدواری کرد که تیم ملی در دیدارهای بعدی با غیرت و تلاش تمام بازی زیبایی را در زمین رقابت به نمایش بگذارد.
تیم ملی فوتبال ایران در گروه دوم و قرعه سخت این رقابت ها با مراکش (مغرب)، پرتغال و اسپانیا هم گروه شده است. ملی پوشان کشورمان 25 خردادماه در اولین دیدار خود در جام جهانی 2018 روسیه تیم مراکش (مغرب) را با نتیجه یک بر صفر مغلوب کرد و با تساوی تیم های پرتغال و اسپانیا صدرنشین گروه شد.
تیم ایران چهارشنبه 30 خرداد، در دومین دیدار خود از ساعت ۲۱:۳۰ در ورزشگاه آرنا قازان به مصاف تیم ملی اسپانیا می رود و سومین دیدار هم در ساعت ۲۱:۳۰ روز چهارم تیر ماه در ورزشگاه موردویا آرنا سارانسک برابر تیم ملی پرتغال برگزار می شود.
بیست و یکمین دوره جام جهانی از ۲۴ خرداد تا 24 تیر ماه در 12 ورزشگاه 11 شهر روسیه برگزار می شود.
ورزشی**9250**1368

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *