مشکلات ارزی و لغو هفتمین اعزام کشتی به جام های بین المللی


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از فدراسیون کشتی، با توجه به اینکه برای اعزام هر یک از تیم های منتخب و یا ملی کشتی ایران به مسابقات بین المللی در بودجه مصوب فدراسیون، اعتبار مشخصی پیش بینی شده، متاسفانه افزایش چند برابری نرخ ارز، عدم‌ تخصیص ارز مبادله ای از سوی‌ بانک مرکزی به فدراسیون ها و‌ هزینه های چند برابری خرید بلیط، فدراسیون‌ کشتی را به ناچار و ‌برخلاف برنامه ها و مصلحت های فنی مجبور به اتخاذ سیاست انقباضی جدیدی کرده است تا با لغو تورنمنت های بین المللی، تیم های ملی حداقل بتوانند صرفا در رقابت های جهانی پیش رو شرکت کنند.
براین اساس، حضور تیم منتخب کشتی فرنگی در رقابت های بین المللی بلاروس نیز به عنوان هفتمین تورنمنت بین المللی منتفی شد. ضمنا کادر فنی با ارزیابی عملکرد فنی کشتی گیران در طول تمرینات و کارنامه خارجی آنها و همچنین در صورت نیاز مسابقات درون اردویی در این زمینه تصمیم گیری خواهد کرد.
پیش از این حضور تیم کشتی آزاد در تورنمنت های بین المللی «الکساندر مدوید» در بلاروس، سرکیسیان در ارمنستان، کشتی آلیش مردان و زنان در جشنواره جهانی عشایری در قرقیزستان، حضور تیم های کشتی آزاد در جام سرکیسیان ارمنستان و تیم کشتی فرنگی در کشور صربستان به دلیل مشکلات ارزی لغو شده بود.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *