مشکلات ارزی مانع از اعزام تیم ملی کشتی آزاد به بلاروس شد


به گزارش روز شنبه ایرنا از فدراسیون کشتی، با توجه به اینکه برای اعزام هر یک از تیم های منتخب کشتی ایران به مسابقات بین المللی در بودجه مصوب فدراسیون، اعتبار مشخصی پیش بینی شده، متاسفانه افزایش چند برابری نرخ ارز، عدم‌ تخصیص ارز مبادله ای از سوی‌ بانک مرکزی به فدراسیون ها و‌ هزینه های چند برابری خرید بلیط، فدراسیون‌ کشتی را به ناچار و ‌برخلاف برنامه ها و مصلحت های فنی مجبور به اتخاذ سیاست انقباضی جدیدی کرده است.
از این رو اعزام تیم منتخب کشتی آزاد ایران به مسابقات بین المللی جام «الکساندر مدوید» در کشور بلاروس که به عنوان آخرین مسابقه تدارکاتی و ارزیابی برای تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان ایران پیش از حضور در مسابقات جهانی مجارستان از سوی شورای فنی کشتی آزاد در نظر گرفته شده بود، منتفی شد.
فدراسیون کشتی اعلام کرد: با توجه به شرایط بوجود آمده، نفرات مدنظر کادر فنی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابت های پیش رو، بر اساس عملکرد فنی کشتی گیران در طول تمرینات، کارنامه خارجی ایشان و توان روانی و قدرت جنگندگی آن ها در مسابقه با نفرات شاخص جهان در وزن خود و در مجموع میزان بهره مندی از کلاس جهانی مورد ارزیابی کادر فنی و شورای فنی قرار می گیرند.
همچنین برای آماده سازی نفرات جوان و یا با تجربه ای که نیاز به حضور در میدان تدارکاتی دارند، به ناچار از طریق تدابیر کادر فنی در شرایط مشابه مسابقه ای درون اردویی و یا حضور در سایر مسابقات داخلی – ملی موجود، در محدوده زمانی باقی مانده تا مسابقات جهانی استفاده خواهد شد.
براساس مصوبه شورای فنی تیم های ملی کشتی آزاد قرار بود رضا یزدانی، علیرضا گودرزی، مجتبی گلیج، اسماعیل نجاتیان و همچنین یونس امامی و باقر یخکشی برای ارزیابی نهایی برخی از اوزان تیم ملی کشتی آزاد به کشور بلاروس اعزام شوند.
رقابت های جهانی کشتی قهرمانی جهان روزهای 28 مهر تا 6 آبان در شهر بوداپست مجارستان برگزار می شود.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *