مشتاقی: باید روی کشتی فرنگی سرمایه گذاری شود


به گزارش ایرنا، «بهرام مشتاقی» روز جمعه در حاشیه مرحله نهایی انتخابی تیم ملی در جمع خبرنگاران افزود: دو رویداد مهم بازی های آسیایی 2018 جاکارتا و پیکارهای قهرمانی جهان در بوداپست مجارستان را پیش رو داریم و از سوی دیگر بازی های آسیایی برای ورزش ایران بسیار اهمیت دارد و باید مدال آور باشیم.
وی در خصوص غایبان مرحله نهایی انتخابی تیم ملی نیز اظهار کرد: کشتی گیرانی که فدراسیون کشتی مدارک پزشکی آنها را تایید کند، مورد قبول شورای فنی نیز هستند و به طور حتم برای آنها برنامه ریزی و به اردوی تیم ملی دعوت خواهند شد تا در یک تورنمنت بین المللی مورد ارزیابی قرار گیرند و اگر مدارک آنها تایید نشود و مجوز فدارسیون را نداشته باشند، شانسی برای حضور در تیم ملی نخواهند داشت.
مشتاقی در خصوص درگیری های روز دوم مرحله نهایی انتخابی تیم ملی نیز یادآور شد: متاسفانه شاهد صحنه های زشت درگیری در مسابقات بودیم و برخی کشتی گیران اخلاق را باختند و اینگونه رفتارها به هیچ عنوان در شان کشتی نیست.
این پیشکسوت کشتی خاطرنشان شد: مدال و قهرمانی خیلی زود عمرش به پایان می رسد اما این اخلاق و جوانمردی است که باقی می ماند و کشتی گیران اگر می‌خواهند در آینده از آنها به نیکی یاد شود باید راه امسال تختی را بروند.
مرحله نهایی رقابت های انتخابی تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی مجارستان، روزهای 19، 20 و 21 اردیبهشت در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار می شود.
رقابت های پنج وزن نخست کشتی آزاد و فرنگی از صبح چهارشنبه آغاز شده بود و در روز پنجشنبه با شناخت کشتی گیران برتر به کار خود پایان داد و روز جمعه نیز فینال پنج وزن دوم از ساعت 17 برگزار می شود.
رقابت ها در مرحله مقدماتی به صورت دوره ای است و هر کشتی گیری که دو شکست داشته باشد از دور مسابقات حذف می شود.
ورزشی**1067*شبس*1488 **

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *