مشارکت دانش آموزان اردبیلی در طرح اوقات فراغت افزایش یافتبه گزارش ایرنا، ‬ احمد ناصری روز چهارشنبه در جلسه ستاد اجرایی طرح تابستانی اوقات فراغت دانش آموزان خلخال افزود: پیش بینی می‌شود ۸۶ هزار و ۳۵۴ نفر از دانش آموزان مناطق مختلف استان در پایگاه‌های تابستانی اوقات فراغت مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه در پایگاه‌های تابستانی اوقات فراغت، دانش آموزان نسبت به انجام دانسته‌ها، علایق و مهارت‌های مختلف اهتمام می‌ورزند، اظهار داشت: خروج نوجوانان و جوانان از چهار دیواری منزل و فراهم کردن محیطی سالم و با نشاط جهت استفاده بهینه از اوقات فراغت تعطیلات تابستان از جمله اهداف مهم اجرای طرح غنی سازی اوقات فراغت است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل با بیان اینکه رویکرد برنامه‌های اوقات فراغت تعلیم و تربیت با تمرکز بر امور غیر درسی و مهارت آفرینی و توسعه مهارت‌های اجتماعی است، گفت: برنامه‌های تابستانی اوقات فراغت در پنج محور شامل ” مهارت‌های ارتباطی معرفتی، هویتی و بصیرتی”، “فرهنگی هنری و نشاط آور و شادی بخش”، “حرفه‌ای”، “اقتصادی و اشتغال زایی” و “مهارت‌های ورزشی و سلامت” برای تعطیلات تابستان پیش بینی شده است.

ناصری افزود: کلاس‌های اوقات فراغت فرصتی برای بازآفرینی و تقویت و شادابی روحی و جسمی دانش آموزان است.

به گفته او، در تابستان ۹۷ تعداد ۶۴ هزار و ۲۳۸ دانش آموز در طرح اوقات فراغت استان شرکت کردند.

وی گفت: دانش آموزانی که تاکنون موفق به ثبت نام در دوره‌های آموزشی این طرح نشده اند می‌توانند با مراجعه به این پایگاه‌ها ثبت نام و در این کلاس‌ها که تا پایان مرداد ادامه می‌یابد، شرکت کنند.

سخاوت بیرامی، مدیر آموزش و پرورش خلخال نیز در این جلسه گفت: در اجرای طرح اوقات فراغت تابستان امسال ۱۵ پایگاه در این شهرستان فعالیت دارند که پیش بینی می‌شود بیش از ۲ هزار دانش آموز از مزایای دوره‌های آموزشی، مهارتی، ورزشی و تفریجی بهره مند شوند.

۷۱۱۹/‏۶۰۱۸

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *