مسابقات کشتی نونهالان کشور در لرستان برگزار می شود


به گزارش خبرنگار ایرنا رضا زینی وند مقدم روز سه شنبه در شورای آموزش و پرورش لرستان در سالن جلسات استانداری افزود: این مسابقات از 10 تا 16 تیرماه در خرم آباد و در 2 رشته کشتی آزاد و فرنگی برگزار می شود.
وی اظهار داشت: این مسابقات در استعدادیابی و همچنین معرفی ظرفیت های لرستان تاثیر گذار خواهد بود و می تواند ظرفیت مطلوبی برای معرفی ظرفیت های لرستان باشد.
وی بیان کرد: به دلیل پتانسیل و توانمندی که در حوزه کشتی لرستان وجود دارد این مسابقات در استان برگزار می شود.
زینی وند مقدم ادامه داد: جهت برگزاری این مسابقات 5 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار از وزارت آموزش و پرورش به استان تخصیص داده شده که جهت آماده سازی سالن مسابقات هزینه شده است.
معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش‌وپرورش لرستان نیز گفت: مسابقات کشتی دانش‌آموزی کشور با نشان سمندر لرستانی در این استان برگزار خواهد شد.
فرید بهرامی افزود: این مسابقات با حضور یک هزار و 38 کشتی گیر، مربی، عوامل اجرایی و فنی در خرم آباد برگزار می شود.
وی بیان کرد: این مسابقات برای انتخاب تیم ملی نونهالان کشتی و برای شرکت در مسابقات آسیایی بوده که 15 مرداد ماه برگزار می شود.

**18 هزار دانش آموز در قالب 1109 کلاس درس در هنرستان های لرستان جذب می شوند
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان همچنین گفت: با توجه به سند تحول بنیادین و مشکل بیکاری جوانان تلاش جهت تجهیز هنرستان های استان و مهارت آموزی دانش آموزان امری بدیهی است.
وی اظهار داشت: در این راستا در برنامه ششم توسعه آموزش و پرورش مکلف شده که تا سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۵۰ درصد جهت گیری آموزش های این نهاد را به سمت مهارت آموزی و تحصیل در هنرستان های فنی و حرفه ای و کار و دانش سوق دهد.
زینی وند مقدم بیان کرد: این موضوع در کل کشور ۴۰ درصد و در لرستان 30 درصد تحقق یافته است که امسال پیش بینی 5 درصد افزایش را می کنیم.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان اظهار داشت:در این راستا ۱۸ هزار دانش آموز در 1109 کلاس درس هنرستان های فنی و حرفه ای و کار و دانش استان سازماندهی می شوند.
زینی وند با بیان اینکه زیرساخت های هنرستان های فنی و حرفه ای و کار و دانش استان مناسب نیست گفت: فضای آموزشی، نیروی انسانی کافی و متخصص و تجهیزات در هنرستان های استان وجود ندارد.
زینی وند مقدم افزود: امسال 500 دانش آموز هنرستان های استان به دستگاه های اجرایی برون سپاری شده اند.
7274/6060

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *