مسابقات بین المللی کشتی در بیرجند برگزار می شود


به گزارش ایرنا عباس سروری روز دوشنبه در نشست خبری افزود: این مسابقات با حضور ورزشکاران کشورهای هندوستان، پاکستان، ارمنستان و افغانستان برگزار می شود.
وی بیان کرد: همچنین مسابقات کشتی خردسالان با حضور هشت استان کشور 25 و 26 مرداد ماه جاری در بیرجند برگزار می شود و استان های مازندران، تهران، سمنان، قم، گلستان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی و خراسان رضوی در این مسابقات شرکت می کنند.
وی گفت: 240 کشتی گیر خردسال، 15 داور بین الملل، پنج داور ملی و پنج داور بومی در این مسابقات که در سالن مخابرات بیرجند برگزار می شود، حضور دارند.
رییس هیات کشتی استان خراسان جنوبی در بخش دیگری از سخنانش به اقدامات انجام شده در این هیات از خرداد سال 1396 تاکنون اشاره کرد و افزود: برنامه ما در این مدت به کشتی پایه متمرکز شد و با افتتاح مدرسه کشتی در سالن شهید کوشه ای موضوع آموزش به سنین پایه را مورد توجه قرار دادیم که تاکنون استقبال خوبی از رشته کشتی فرنگی در بیرجند شده است.
وی اظهار داشت: قبل از سال 1396 فقط پنج داور ملی کشتی در خراسان جنوبی داشتیم که با اقدامات انجام شده هم اکنون 25 داور ملی و یک داور بین المللی داریم و قرار است در 6 ماه دوم امسال ارتقای دوره داوری در استان را پیگیری کنیم.
سروری گفت: دوره های مربی گری، دانش افزایی و دوره تکمیلی کشتی از سال گذشته تاکنون با حضور مربیان ملی کشتی در استان برگزار شد و نخستین بار در مدت یادشده اردوهای مشترک را با شهرداری مشهد برگزار کردیم.
وی اظهار داشت: همچنین نخستین بار تیم کشتی بانوان خراسان جنوبی تشکیل شد و اعزام تیم کشتی بانوان به مسابقات کشوری را داشتیم که رتبه هشتم کشور را کشتی گیر استان، خانم مریم نجات کسب کرد.
وی گفت: دوره مربی گری کشتی آلیش و کلاسیک بانوان شرق کشور را مهر ماه امسال به میزبانی بیرجند برگزار می کنیم.
رییس هیات کشتی خراسان جنوبی افزود: سال گذشته در همه رده های کشتی اعزام انجام شد و تیم کشتی باچوخه استان رتبه نخست کشور و تیم بزرگسالان فرنگی استان رتبه سوم را کسب کرد.
استان خراسان جنوبی یکهزار کشتی گیر بیمه شده دارد.
7559*3028

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *