مسابقات آسیایی مسیر سخت موفقیت را هموار می سازد


به گزارش ایرنا، مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا روزهای سوم تا دهم اردیبهشت به میزبانی نینگبو چین برگزار شد و «ابریشم ارجمندخواه» یکی از وزنه بردارانی است که در در گروه B دسته 64 کیلوگرم به روی تخته رفت.
این نماینده ایران با رکورد 65 کیلوگرم در یک ضرب، 85 کیلوگرم در دوضرب و مجموع 150 کیلوگرم در رده شانزدهم آسیا قرار گرفت.
وی درباره تجربه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: زحمت هایی که کشیدم با اعزام به این رقابت ها به ثمر نشست. حس خوبی داشتم که در کنار قهرمان های چند دوره از المپیک وزنه می زدم.
ارجمندخواه ادامه داد: سطح مسابقات آسیایی بسیار بالا بود و نفرات برتر این بازی ها المپیکی هستند که برای رقابت با این ورزشکاران باید سخت تمرین کنیم.
این وزنه بردار بیان کرد: در دسته 64 کیلوگرم تعداد شرکت کنندگان بدلیل میان وزن بودن همیشه بالا است و بهترین آنها از کشورهای چین، کره شمالی و جنوبی و ترکمنستان بودند. بنابراین نخستین تجربه حضور در کنار بهترین های جهان و آسیا نه تنها شیرین بود بلکه نشان می داد که باید مسیر سختی را طی کنیم تا به موفقیت دست یابیم.
وی افزود: قطعا حضور در میادین بین المللی باعث کسب تجربه و افزایش انگیزه خواهد بود و از این به بعد با انگیزه بیشتری برای رفتن بر روی تخته و کسب مدال تلاش می کنم.
زنان وزنه بردار در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا موفق شدند در میان 19 تیم حاضر به جایگاه نهم برسند. این رقابت ها نخستین تجربه تیم ملی وزنه بر داری زنان کشورمان محسوب می شود.
ورزشی**9128**2024

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *