مربی کشتی آزاد: یزدانی ستاره کاروان ایران در جاکارتا است


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، نقیبی امروز دوشنبه درباره عملکرد آزادکاران کشورمان در بازی‌های آسیایی جاکارتا گفت: تمرینات پرفشاری را برای حضور موفق در بازی‌های آسیایی پشت سرگذاشتیم و بدون اینکه آزادکاران کم بیاورند، نتیجه گرفتیم.
وی گفت: انتظار کسب دو مدال طلا را داشتیم که خدا را شکر این دو مدال در همان روز نخست کسب شد و امیدوارم «پرویز هادی» هم به نشان طلا برسد تا کشتی آزاد با سه طلا به کار خود پایان دهد.
روز گذشته یزدانی و «علیرضا کریمی» آزادکاران وزن های 86 و 97 کیلوگرم موفق به کسب دو مدال طلا شدند و «رضا اطری» در وزن 57 کیلوگرم مدال برنز گرفت.
مربی تیم کشتی آزاد ایران درباره عملکرد «مصطفی حسین‌خانی» اظهار داشت: نشان برنز حداقل مدالی بود که حسین‌خانی باید کسب می‌کرد، او‌حتی لیاقت قهرمان شدن را داشت؛ اما شرایط طوری پیش رفت که این آزادکار شایسته از رسیدن به مدال بازماند.
مربی جویباری تیم ملی با اشاره به پوست اندازی تیم کشتی آزاد ایران، گفت: حال که اوزان تغییر و افزایش یافته، باید مهره‌های قابل اتکایی را برای اوزان دهگانه شناسایی کنیم و «مهران نصیری» نیز حاصل همین پوست اندازی بود. البته او تجربه زیادی ندارد و شاید اگر نخستین نماینده ایران روی تشک کشتی نبود، می توانست عملکرد بهتری داشته باشد.
نقیبی در خصوص انتقاداتی که به کادرفنی بابت انتخاب کریمی برای حضور در وزن 97 کیلوگرم می‌شد، گفت: قهرمانی کریمی در وزن بالاتر ثابت کرد که این انتخاب سلیقه‌ای نبود؛ بلکه کادر فنی در اردوها تمام کشتی‌گیران را زیر نظر دارند و تلاش می‌کننند بهترین افراد به مسابقات اعزام شوند.
وی گفت: آنچه مربیان در اردوها می بینند با نگاه دیگران متفاوت است و به دنبال انتخاب بهترین ها هستند.
مربی تیم ملی در مورد کشتی‌های اطری بیان کرد: اطری به نشان برنز رسید؛ در حالی که او لیاقت کشتی گرفتن در فینال بود و قطعا در آینده نتایج بهتری کسب خواهد کرد.
هجدهمین دوره بازی های آسیایی به طور رسمی از روز شنبه در جاکارتا گشایش یافت و تا 11 شهریورماه ادامه دارد.
کاروان ورزشی ایران نیز با 280 ورزشکار مرد و 98 ورزشکار زن در این دوره از بازیها حضور دارد. نمایندگان کشورمان در 42 ماده ورزشی به مصاف حریفان می روند.
**9250**9029**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *