مرادی: تاریخی‌ترین نتایج وزنه‌برداری را به دست آوردیم


به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، علی مرادی رئیس فدراسیون وزنه برداری امروز (دوشنبه) پس از کسب مدال طلای بهداد سلیمی و نقره سعید علی حسینی در فوق سنگین وزن بیان داشت: اولین بار است که در تاریخ بازی های آسیایی این رشته، دو مدال طلا، دو نقره و یک برنز را کسب کرده ایم. این کیفی ترین نتیجه تاریخی این ورزش بود و نتیجه تلاش های خانواده وزنه برداری و هیات های محترم و کادرفنی، خانواده ها و از همه مهم تر ورزشکاران است که زحمت کشیدند. در این طول این مدت رسانه های گروهی هم بسیار حمایت کردند. ‎به همه ملت شریف و خانواده ورزش تبریک می گویم.
‎مرادی ادامه داد: ما باید ورزشکاران را مثل فرزندان خودمان دوست داشته باشیم و نباید نگاه ابزاری داشته باشیم. ‎ورزشکاری که تا دیروز قهرمان مملکت شده و تمام تلاش خودش را کرده، اگر یک روز، روز او نبود، نباید ما این عزیزان را به عنوان سرمایه ملی زحماتشان را نادیده بگیریم و باید قدر بدانیم.
‎رئیس فدراسیون وزنه برداری افزود: رکوردهایی که در این مسابقات جابه جا شد در حد مسابقات جهانی و المپیک بود. نتایجی که به دست آمد با توجه به شرایط بسیار خوب بود. ‎رقابت ها سنگین است؛ در طول تاریخ بازی های آسیایی هیچ موقع رقابت های وزنه برداری به این سنگینی نبوده است.
وی گفت: ‎رکوردهایی که بچه ها جابه جا کردند یا حتی وزنه هایی که کادر فنی به شکل خوبی انتخاب کردند، باعث شد در رقابت ها پیروز شویم.
مرادی اضافه کرد: کادر فنی را حتما حمایت می کنیم؛ ورزشکاران را هم به همین شکل حمایت خواهیم کرد. امیدوارم رسانه ها هم به صورت استمرار حمایت خود را داشته باشند تا دل مردم بیشتر شاد شود.
‎مرادی در خصوص کیانوش رستمی هم گفت: کیانوش روند و سبک خاص خودش را دارد. بیشتر باید با او صحبت کنیم باتوجه به اینکه کیانوش جزو سرمایه های ملی است، نباید به راحتی او را از دست بدهیم و باید بازنگری کنیم. من احساس می کنم حتی کیانوش مقداری احتیاج به استراحت دارد. ما به این موضوع توجه داریم؛ ضمن اینکه توجه داشته باشید در مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان رستمی را نخواهیم داشت و باتوجه به اینکه سلیمی هم خداحافظی کرد کار ما سخت خواهد بود.
‎وی افزود: ما نباید نگاه ابزاری به ورزشکار داشته باشیم. شدیدترین آسیب ها را بهداد دید؛ نه تنها بهداد بلکه همه عزیزان صبورانه کار کردند تا دل مردم را شاد کنند. همین الان تیم پشتوانه ما در تهران کار می کند و شما از نتایجی که در مسابقات جهانی تا دو ماه آینده خواهید دید تعجب خواهید کرد. چون ما به اندازه 10 فدراسیون می دویم و ورزشکاران ما هم این را احساس می کنند.
‎این مقام مسئول وزنه برداری بیان داشت: ما به مسابقات جهانی می رویم تا از قهرمانی جهان که سال گذشته به دست آوردیم دفاع کنیم. ما از شایستگی مردم و جوانان ایران زمین باید دفاع کنیم. ‎یک روی سکه ورزش برد و روی دیگر آن باخت است.
وی خاطرنشان کرد: ما در بحث پشتوانه سازی کار کردیم علی داوودی دو ماه قبل قهرمان جوانان جهان شد. او 192 کیلوگرم را در یک ضرب و 222 کیلوگرم را در دو ضرب زد. ما کار می کنیم خوشبختانه یا متأسفانه جایی که نتیجه را می بینند بزرگش می کنند؛ حالا یا برد یا باخت ولی بازیکنان ما شبانه روز چند ماه دور از خانواده کار می کنند؛ اعتقاد ما این است که مدیون مردم هستیم.
ورزشی**3783**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *