مدیرعامل شرکت پتروشیمی خلیج فارس: واحدهای پتروشیمی جدید با توجه به وضعیت اقتصادی کشور ایجاد می کنیمبه گزارش خبرنگار ایرنا؛ جعفر ربیعی روز پنجشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی پتروشیمی سنقر وکلیای، تاکید کرد که در راستای سرمایه گذاری در کشور نیاز به همراهی مردم و بخش خصوصی را داریم چرا که در هرجایی نمی‌توانیم سرمایه گذاری کنیم و از حضور بخش خصوصی استقبال می‌کنیم.
او گفت: ما رقیب بخش خصوصی نیستیم بلکه بسترها را فراهم و سرمایه گذاری را انجام می‌دهیم و از بخش خصوصی درخواست می‌کنیم در حوزه پروژه‌های پایین دست سرمایه گذاری کند.
ربیعی از سرمایه گذاران بخش خصوصی در استان کرمانشاه خواست آستین‌ها را برای سرمایه گذاری بالا بزنند و منتظر مرکز نباشند.
وی یادآوری کرد که هرکسی مایل باشد در پروژه‌های پتروشیمی شرکت خلیج فارس مشارکت کند استقبال می‌کنیم و درخواست می‌کنیم با ایجاد واحدهای کوچک به ایجاد اشتغال و رونق تولید کمک کنند.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی خلیج فارس در ادامه سخنان خود با بیان اینکه پروژه‌های پتروشیمی به چند بخش پروژه‌های بالادستی، میان دستی و پایین دستی تقسیم می‌شوند، گفت: پروژه سنقر و کلیایی جز پروژه‌های پایین دستی است که از مزایای آن پروژه‌ها سرمایه گذاری کم و استفاده کمتر از آب است.
وی مزیت استان کرمانشاه برای ایجاد پروژه‌های پتروشیمی را امکان صادرات دانست و گفت: این موضوع به رونق تولید و ایجاد اشتغال در استان کمک می‌کند.
به گفته وی، پروژه سنقر و کلیایی منطیق با شرایط این شهرستان طراحی و اجرا می‌شود و درخواست می‌کنیم بخش خصوصی هم مشارکت کند و نسبت به ایجاد واحدهای پایین دستی این مجتمع سرمایه گذاری نمایند.
ربیعی اظهار داشت: شرکت پتروشیمی خلیج فارس با سرمایه گذاری در شهرستان سنقر و کلیایی به بخش خصوصی این اطمینان را می‌دهد که سرمایه گذاری توجیه دارد و یک منبع خوراک خوب در کنار آنها خواهد بود.
او با بیان اینکه حدود ۴۰ میلیون دلار در این پروژه سنقر و کلیایی سرمایه گذاری می‌کنیم، گفت: تلاش می‌کنیم در ۱۲ تا ۱۴ ماه به بهره برداری برسانیم.
مدیرعامل شرکت پتروشیمی خلیج فارس در ادامه سخنان خود به جنگ اقتصادی دشمن علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت: همه برای رونق تولید و سرپا نگه داشتن حوزه تولید کشور باید تلاش کنیم.
ربیعی افزود: امروز همه اجزای اقتصادی کشور در جنگ است و تحریم‌ها بسیار شدیدتر از قبل از برجام می‌باشد.
عملیات اجرایی پنجمین پتروشیمی کرمانشاه امروز با حضور معاون وزیر نفت و مسؤولان استان کرمانشاه در شهرک صنعتی سنقر و کلیایی آغاز شد.

مالکیت این پروژه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس است که در زمینی به مساحت پنج هکتار و سرمایه گذاری در حدود ۴۰ میلیون دلار است.
برای اجرای این پروژه ۱۲ تا ۱۴ ماه زمان در نظر گرفته‌اند و ظرفیت تولید آن سالانه ۴۸ هزار تن است.
قرار است در این شرکت محصولاتی شامل کامپانداتیلین، کامپاندوپروپلین و مستربچ تولید شود.
موارد مصرف این محصولات در صنعت‌های ساختمان، برق، خودروسازی، صنایع بسته بندی، کشاورزی، نفت، گاز و پتروشیمی است.
خوراک این شرکت نیز پلی اتیلیت، پلی پروپلین، مستربچ و افزودنی‌ها است.

شهرستان سنقر و کلیایی با ۹۱ هزار نفر جمعیت در ۸۵ کیلومتری شمال شرق کرمانشاه واقع شده است.

۳۰۳۳/۸۰۶۶

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *