مدعیان دوبنده تیم ملی در مسابقات بین المللی ارزیابی می شوند


به گزارش روز سه شنبه ایرنا، مسابقات کشتی در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا روزهای 28 تا 31 مرداد در کشور اندونزی برگزار خواهد شد.
تیم ملی کشتی آزاد تا زمان حضور در این رقابت ها هشت مرحله اردوی تدارکاتی را در دستور کار خود دارد و در دو تورنمنت بین المللی تفلیس گرجستان در روزهای 12 تا 15 تیر و رقابت های بین المللی جام یاشاردوغو ترکیه در روزهای 5 تا 7 مرداد شرکت خواهد کرد. پس از حضور کشتی گیران در این دو تورنمنت با توجه به نتایج آن ها مقابل حریفان خارجی و عملکرد اردویی، ترکیب تیم ملی کشتی آزاد برای بازی های آسیایی اعلام خواهد شد.
تیم ملی کشتی فرنگی کشورمان نیز تا بازی های آسیایی جاکارتا 9 مرحله اردو را برگزار خواهد کرد و در سه رقابت بین المللی جایزه بزرگ مجارستان در روزهای 2 و 3 تیر، جام تفلیس در روزهای 12 تا 15 تیر و تورنمنت وهبی امره ترکیه در روزهای 29 تیر تا اول مرداد شرکت خواهد کرد. ترکیب فرنگی کاران نیز همانند آزادکاران با توجه به نتایج آن ها مقابل حریفان خارجی و عملکرد اردویی برای حضور در اندونزی اعلام خواهد شد.
از میان تورنمنت هایی که تیم های ملی در آن حضور خواهند داشت، مسابقات مجارستان، تفلیس گرجستان و وهبی امره ترکیه جزء سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی است.
رشته کشتی در بازی های آسیایی در وزن های المپیکی برگزار می شود؛ به طوری که در کشتی آزاد، کشتی گیران وزن های 57، 65، 74، 86، 97، 125 کیلوگرم و در کشتی فرنگی کشتی گیران وزن های 60، 67، 77، 87، 97، 130 کیلوگرم حضور خواهند داشت. شش وزن نیز به کشتی زنان اختصاص داده شده است.
این در حالی است که در بازی های آسیایی 2014 در اینچئون کره جنوبی، کشتی گیران در 8 وزن به میدان رفتند که حاصل آن 2مدال طلا و 5 مدال برنز در کشتی فرنگی و 4 مدال طلا و یک نقره در کشتی آزاد برای کاروان ایران بود.
ورزشی**1067**1584

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *