مدعیان دوبنده تیم ملی باید در تورنمنت ها ارزیابی شوند


«اکبر فلاح» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برگزاری مسابقه های انتخابی تیم ملی در دو مرحله کار خوبی بود که فدراسیون انجام داد؛ چرا که برگزاری این مسابقات احترام به جوانان و به نوعی پشتوانه سازی برای تیم های ملی است.
وی اظهار داشت: در مرحله دوم انتخابی تیم ملی (اواخر اردیبهشت) با توجه به اضافه شدن نفرات مطرح، انتظار داشتیم کیفیت مسابقات افزایش باید، اما کیفیت آن از مرحله نخست انتخابی (20 و 21 فروردین) نیز پایین تر بود، چرا که بسیاری از کشتی گیران عنوان دار حضور پیدا نکردند و عده ای که در مرحله نخست انتخابی اول شده بودند در مرحله دوم حضور نداشتند و این موضوع کیفیت مسابقات را کاهش داده بود.
سرمربی اسبق تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران ادامه داد: سایر مدعیان به احترام این مسابقات در انتخابی حضور یافتند و هر کسی که انتخاب شده به طور قطع حرفی برای گفتن دارد و با حضور در تورنمنت های بین المللی، شایستگی خود را نشان خواهد داد و براساس عملکرد مدعیان در همین تورنمنت ها، نفرات برتر باید انتخاب شوند.
وی در خصوص انتخاب آزادکارانی همچون حسن مرادقلی، مصطفی حسین خانی، علیرضا گودرزی و پرویز هادی نیز گفت: همه این آزادکاران سابقه حضور در تیم ملی را دارند و برای کشتی کشورمان زحمت کشیده اند. انگیزه سبب شده که با این شرایط سنی بیایند و دوباره انتخاب شوند، بنابراین خیلی راحت نباید آنها را از دست داد. اما قبل از آن و برای آنکه اطمینان کامل مربیان را جلب کنند، باید در یک تورنمنت بین المللی معتبر حضور یابند و خودشان را نشان دهند.
دارنده مدال نقره رقابت های جهانی 1995 آتلانتا آمریکا در پاسخ به این سووال که چرا آزادکاران جوان نتوانستند درخشش خوبی در مرحله نهایی انتخابی داشته باشند، ادامه داد: پاسخ این سووال برمی گردد به عملکرد فدراسیون طی پنج سال گذشته که چرا در انتخابی تیم ملی، جوانان نتوانستند خودشان را نشان دهند و پشت سر آزادکاران با سابقه مانده اند.
وی یادآور شد: فدراسیون کشتی، شورای فنی تیم های ملی و کادر فنی تیم های ملی پایه باید در این خصوص اظهار نظر کنند که چه کرده اند که نتوانستند پشتوانه سازی کنند و اغلب آزادکاران جوان در انتخابی زمین خوردند.
عضو تیم ملی کشتی آزاد ایران در بازی های المپیک 1992 بارسلون و 1996 آتلانتا در خصوص پیش بینی تیم ملی در بازی های آسیایی نیز گفت: پیش بینی خیلی سخت است و کشتی گیری که کسی توقعی از او ندارد ممکن هست، همه حریفان خود را شکست دهد. اما با شرایطی که برای تیم های ملی کشتی آزاد و فرنگی در رقابت های قهرمانی آسیا در قرقیزستان به وجود آمد، به نظر می رسد که کار سختی را در جاکارتا پیش رو داشته باشیم.
وی ادامه داد: در سطح جهان نیز کشتی آمریکا بسیار خوب شده و تیم های روسیه، جمهوری آذربایجان، ترکیه، گرجستان و سایر کشورهای مدعی روز به روز بهتر می شوند، اما کشتی ما در این چند سال بهتر نشده است.
فلاح در خصوص ارزیابی نفرات دعوت شده به اردوی تیم ملی گفت: کارشناسی از نفرات تیم ملی، زمانی باید انجام شود که از نزدیک تمرینات آنها را ببینم؛ در حالی که من همه روزه در باشگاه کارگران تهران مشغول فعالیت هستم.
مرحله اول تمرینات کشتی گیران برای شرکت در بازی های آسیایی جاکارتا از روز 27 اردیبهشت ماه در محل خانه کشتی عبدالله موحد آغاز شد و اردونشینان فرنگی کار در ادامه برنامه های خود دیروز تمرینات دوومیدانی را در برنامه داشتند و صبح امروز (شنبه) نیز یک جلسه تمرین کشتی را زیر نظر کادر فنی برگزار کردند. این تمرینات تا روز دوشنبه هفته جاری ادامه می یابد.
همچنین آزادکاران نیز در ادامه برنامه تمرینی خود عصر دیروز (جمعه) در محل خانه کشتی عبدالله موحد تمرین مرور فن را زیر نظر کادر فنی برگزار کردند و در چند تایم فنون مختلف را مرور کردند. آزادکاران در ادامه تمرین خود صبح امروز به آکادمی ملی المپیک رفتند تا تمرینات وزنه و حرکات قدرتی را انجام دهند، این تمرینات نیز تا روز دوشنبه 7 خرداد ادامه می یابد.
فرنگی و آزادکاران تا زمان بازی های آسیایی (28 تا 31 مرداد) چند مرحله اردو و شرکت در چند تورنمنت بین المللی را در برنامه دارند.
ورزشی**1067**

انتهای پیام /*

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *